Materiał Partnera Czym charakteryzują się plisy okienne?

Czym charakteryzują się plisy okienne?

Plisy okienne goszczą w coraz większej ilości polskich domów. Stanowią bowiem efektowną ozdobę okna oraz są funkcjonalne. Ogromne zainteresowanie plisami okiennymi wynika także z ich oryginalnego i nowoczesnego wyglądu. Doskonale nadają się do umieszczenia w oknach prywatnych domów, mieszkań oraz instytucji publicznych. Czym charakteryzują się plisy okienne i dlaczego warto na nie postawić?


Plisy okienne – nowoczesna i praktyczna ozdoba, która pasuje do każdego okna

Plisy, inaczej nazywane także roletami lub żaluzjami plisowanymi, swoim wyglądem przypominają wykonaną z papieru lub kartonu harmonijkę. Wbrew pozorom są one jednak bardzo trwałe i wytrzymałe. Plisy okienne produkowane są z trwałych i solidnych materiałów, które gwarantują im długie i bezproblemowe użytkowanie. Wpływa na to także mechanizm, który należy bardzo starannie wybrać, gdyż to właśnie dzięki niemu plisy zachowują swoją funkcjonalność. Mechanizmy powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów oraz dobrze dopasowane do okna.

Jedną z najważniejszych zalet plis okiennych jest możliwość ich umieszczenia w oknach o dowolnym kształcie oraz wielkości. Plisy okienne wykonuje się na wymiar i decydując się na nie mamy zawsze pewność, że będą idealnie dopasowane do naszych okien. Mogą być z powodzeniem zamontowane nawet w oknach o kształcie owalnym czy trójkątnym, gdzie inne rozwiązania się nie sprawdzą. Doskonale nadają się także do umieszczenia w oknach o dużej powierzchni. Wykonywaniem takich rolet zajmują się firmy  wyspecjalizowane w różnych rodzajach zasłon okiennych, takie jak na przykład Roletta.

Plisy okienne i ich wysoka funkcjonalność

Oprócz możliwości montażu plis w oknach o różnym kształcie, te nowoczesne rolety oferują także inne zalety: jedną z nich jest możliwość decydowania, którą część okna przesłonimy. Plisy, w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, nie ograniczają nas bowiem do zasłaniania jedynie całości lub górnej części okna. Umożliwiają zasłonięcie zarówno góry, środka, jak i dołu okna. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się też np. w mieszkaniach położonych na parterze, gdyż pozwoli na poczucie swobody i intymności.

Plisy okienne zapewniają nam więc doskonałą ochronę prywatności oraz zdecydowanie większą funkcjonalność użytkową. Plisy okienne, w zależności od rodzaju wybranego materiału, doskonale chronią także przed słońcem oraz mogą być kolorystycznie dopasowane do wystroju naszego wnętrza. Decydując się na wykonanie plis okiennych na zamówienie, mamy całkowitą swobodę w wyborze ich koloru, rodzaju materiału oraz jego faktury.

Podziel się