Materiał Partnera Rolety rzymskie – idealnie połączenie zasłon i rolet

Rolety rzymskie – idealnie połączenie zasłon i rolet

Rolety rzymskie to osłony okienne łączące w sobie funkcjonalność tradycyjnych rolet i estetykę zasłon. To idealny wybór dla osób, które chcą zaaranżować eleganckie i nowoczesne wnętrza wzbogacone o przemyślane rozwiązania dekoracyjne. Sprawdź, na czym polega unikalność rolet rzymskich.

Rolety rzymskie – zasada działania

Rolety rzymskie osłaniają okno od góry, przez co można je zablokować w dowolnej pozycji, pozostawiając dolną część odsłoniętą. W odróżnieniu od rolet są zawsze widoczne – również po odsłonięciu okna. Po zwinięciu tworzą dekoracyjny zwój materiału.

Dlaczego warto zainwestować w rolety rzymskie?

  • Łatwość montażu i demontażu

Montaż rolet jest całkowicie bezinwazyjny, dzięki czemu można je w każdej chwili zdjąć i odświeżyć.

  • Pielęgnacja

Tkaniny, z których wykonuje się rolety rzymskie, są wytrzymałe, odporne na działanie wilgoci i łatwe do utrzymania w czystości.

  • Szybkie przearanżowanie wnętrza

Rolety rzymskie to dobry wybór dla osób, które lubią wprowadzać zmiany w aranżacji mieszkania. Zmiana rolet jest równie łatwa co zmiana zasłon, dlatego co jakiś czas można zmieniać osłony i cieszyć się odświeżonym wnętrzem.

  • Idealne do małych pomieszczeń

Rolety rzymskie świetnie sprawdzą się w małych salonach, pokojach dziecięcych i wszystkich wnętrzach, w których niewskazane jest „dociążanie” przestrzeni. Zasłony wymuszają zaaranżowanie dodatkowej przestrzeni – przynajmniej kilka centymetrów ściany. Rolety zajmują o wiele mniej miejsca i mają lżejszą konstrukcję. Co więcej, sięgają tylko do parapetu, dzięki czemu ściana poniżej niego może być zabudowana półkami na wymiar albo wykorzystana do innych celów.

Rolety rzymskie – do każdego pomieszczenia

Rolety rzymskie to uniwersalne osłony okienne, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W ofercie sprawdzonych producentów, takich jak PHU Katarzyna Szewczyk, znajdziemy modele w różnorodnych kolorach i wzorach, które świetnie wkomponują się w wystrój minimalistyczny, skandynawski czy popularne aranżacje glamour. Rolety rzymskie są szyte zarówno z tkanin zasłonowych, jak i firanowych, co daje bardzo szerokie pole manewru przy aranżowaniu wnętrz. Do sypialni najlepiej sprawdzą się tkaniny typu blackout, które nie tylko zaciemnią pomieszczenie, ale też je wygłuszą. W pokoju dziecinnym świetnie prezentują się kolorowe rolety z zabawnymi nadrukami, zaś w kuchni i pokoju dziennym – rolety przypominające firanki, o lekko ażurowej fakturze i koronkowym wzornictwie.

Opracowanie:

PHU Katarzyna Szewczyk

Dzikowice 118

Podziel się