Artykuł sponsorowany Planowanie rolet nadstawnych krok po kroku

Planowanie rolet nadstawnych krok po kroku

Podczas gdy wewnętrzne osłony okienne pełnią funkcję głównie dekoracyjną, to zewnętrzne osłony cenione są przede wszystkim z u uwagi na swoje liczne walory użytkowe. Chodzi tu nie tylko o możliwość całkowitego zacienienia pomieszczeń, ale także o izolację termiczną i akustyczną oraz o zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Wyróżniamy kilka rodzajów rolet zewnętrznych, w tym rolety nadstawne. O czym warto pamiętać przy ich montażu?

Czym charakteryzują się rolety nadstawne?

Na rynku znaleźć można bogaty asortyment osłon okiennych, również tych zewnętrznych. Niezwykle funkcjonalne rolety osłaniające okna od zewnątrz dostępne są w kilku wersjach montażowych. Jeśli chcemy je zainstalować w budynku już istniejącym i wykończonym, to do wyboru są systemy natynkowe, montowane na elewacji lub ramie okiennej. Jeżeli jednak zależy nam na bardziej dyskretnym rozwiązaniu, to zdecydowanie lepszą opcją będą rolety z ukrytą kasetą. Tu do dyspozycji są dwie technologie, a mianowicie rolety podtynkowe oraz nadstawne. O ile w pierwszym przypadku – chociaż kaseta faktycznie ukryta jest pod warstwą tynku – serwis rolet odbywa się od strony zewnętrznej, to w przypadku rolet nadstawnych kasetę montuje się nad oknem z dostępem do pokrywy rewizyjnej od strony wewnętrznej. Pozwala to na maksymalne zabudowanie czołowego profilu skrzynki i "wtopienie" całego systemu w elewację, co daje znakomity efekt wizualny. Jeśli natomiast chodzi o konstrukcję samej rolety, to np. w ofercie firmy Formelana znajdziemy osłony nadstawne wykonane z PCV. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje odporność konstrukcji na oddziaływanie promieni słonecznych, co zapobiega odbarwianiu się rolet. Ponadto system można wyposażyć w dodatkowe rozwiązania, takie jak np. moskitiery oraz sterowanie automatyczne.

Wybór rolet. Co warto wiedzieć przed montażem rolet nadstawnych?

Jak już wspomniano, wybór rolet zewnętrznych uzależniony jest w dużej mierze od etapu realizacji danej inwestycji, dlatego też, aby nie ograniczać sobie pola manewru, warto rozważyć tę kwestię jeszcze przed budową. Pamiętajmy, że rolety nadstawne montuje się razem z ramą okienną, a więc na etapie stanu surowego, ewentualnie w trakcie modernizacji budynku. Jeśli zależy nam na większym komforcie obsługi, warto dodatkowo zdecydować się na montaż napędu elektrycznego, który umożliwi automatyczne sterowanie roletami. Przed montażem trzeba również przemyśleć kwestię serwisu – dostęp do rewizji może być od dołu bądź też od dołu oraz od czoła. Podsumowując, montaż rolet nadstawnych powinien być zaplanowany z wyprzedzeniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas