Materiał Partnera Czy warto kupować wyroby z ceramiki?

Czy warto kupować wyroby z ceramiki?

Wyroby z ceramiki stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego! W końcu są trwałe, a do tego nie wywierają szkodliwego wpływu na środowisko. Ponadto wyroby ceramiczne charakteryzują się estetyką, a dzięki temu, że są wykonane ręcznie, stają się unikatowe! Dlaczego warto zainwestować w zakup wyrobów ceramicznych? Co sprawia, że są lepsze od tradycyjnych wyrobów wykonywanych z plastiku, czy też innego sztucznego materiału?

Czym właściwie jest ceramika?

Ceramika w zasadzie nie jest żadną nowością, gdyż towarzyszy ludziom już od wielu lat. Jednak obecnie dziedzina ta zyskała na popularności i mocno się rozwinęła. Wyroby ceramiczne produkowane są ręcznie z gliny, a następnie są utwardzane za pomocą wypalania. Na początku wytwarzano jedynie wyroby o prostych kształtach, jednak z czasem wyroby te stały się coraz bardziej efektowne i zaskakujące! Dziś, możesz znaleźć naprawdę wiele rodzajów wyrobów ceramicznych. Niewątpliwe jest, że ceramika sprawdzi się w każdym wnętrzu, gdyż wpasuje się zarówno w styl nowoczesny, jak i tradycyjny!

Jak wygląda produkcja wyrobów z ceramiki?

  • pierwszym etapem jest utworzenie specjalnej masy ceramicznej, z której będzie możliwe uzyskanie odpowiednich produktów. Masa ceramiczna składa się z gliny, kwarcu, kaolinitu, skalenia, wody oraz piasku. Ważne, aby poszczególne składniki były wysokiej jakości, dzięki czemu gotowa masa będzie zdecydowanie bardziej trwała!
  • kiedy już dobierzesz odpowiednie składniki do wytworzenia masy ceramicznej, należy je przez 12 godzin mieszać w specjalnym urządzeniu, aż powstanie jednolita masa
  • gdy masz już gotową masę możesz przystąpić do wyrobienia pożądanego kształtu, są dwa sposoby jego uzyskania : ręczny (odbywa się to na specjalnie przygotowanym kole garncarskim) oraz drugi, który polega na wykorzystaniu odpowiednich, gotowych form gipsowych
  • zdobienie- po wykonaniu właściwego kształtu danego wyrobu, możesz przystąpić do zdobienia. Efekt zależy od indywidualnych preferencji klienta lub od Twojej wyobraźni!

Jakie wyroby produkuje się z ceramiki?

  • garnki ceramiczne
  • zastawa stołowa
  • dodatki do kuchni (na przykład butelki na oleje, przyprawy, chlebaki)
  • ozdoby na różne okoliczności
  • cukiernice
  • donice

Jak mogłeś się dowiedzieć, zainwestowanie w wyroby ceramiczne przyniesie Ci wiele korzyści. Może nie są to produkty tanie, jednak są zdecydowanie trwalsze niż inne. Zatem, lepiej wydać jednorazowo trochę więcej pieniędzy, niż kupić tańszy produkt, a po kilku miesiącach dokonywać jego wymiany. Warto zwrócić uwagę na producenta wyrobów ceramicznych. Powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz minimum kilkuletnie doświadczenie w swojej branży. Jedną z firm, która zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości produktów wykonanych z ceramiki jest KOWMI.

Opracowanie:

Kowmi s.c.

Niepołomice , Brzeska 26

Podziel się