Artykuł sponsorowany Pudełka kartonowe najbardziej ekologicznym rodzajem opakowań

Pudełka kartonowe najbardziej ekologicznym rodzajem opakowań

Wybierając się do osiedlowego sklepiku, zdarza nam się kupić kilka plasterków sera zapakowanych tylko w papier. W markecie? - Niedopuszczalne, wszystko musi mieć szczelne opakowania. Produkujemy ich całe mnóstwo! Najbardziej ekologiczne materiały do pakowania to papier i szkło. Kartonowe pudełko to znacznie lepsza opcja niż plastikowy pojemnik. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając opakowania? Dlaczego to takie ważne dla środowiska?

Opakowania nadające się do recyklingu

Statystyki mówią, że około 95% wszystkich towarów, które wytwarza światowa gospodarka, jest w jakiś sposób zapakowane. Opakowania chronią produkt, zawierają ważne dla konsumenta informacje, zachęcają swoją formą do zakupu. By opakowanie było przyjazne dla środowiska, powinno być zdatne do recyklingu lub biodegradowalne. Na produktach spożywczych często znajdziemy frazes „produkt ekologiczny”. Frazes, ponieważ o ile wnętrze opakowania może być naprawdę ekologiczne, to zapakowane w plastikowe pudełko nie powinno być określane jako „eko”. Dodajmy, że to plastikowe pudełko prawdopodobnie było transportowane do sklepu w kolejnym opakowaniu, opakowaniu zbiorczym. Jeśli był to karton, jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. Jeżeli kolejny plastik - absolutnie nie. Papier to materiał ekologiczny. Rozkłada się bardzo szybko, a dodatkowo zebraną makulaturę można przerobić na coś innego, niekoniecznie tylko papier toaletowy. Z makulatury produkuje się brykiety opałowe, izolacje budowlane z włókien celulozowych - mówi nam przedstawiciel sklepu Zapakujemy.pl  z Wrocławia. Ba! Na rynku znajdziemy nawet projektantów mebli z makulatury - i to nawet w Polsce.

Dlaczego warto wybrać karton?

Warto sięgać po papier zamiast po foliowe torebki, pudełeczka, plastikowe kubki. Zastawę na grilla dostaniemy także w wersji papierowej. Dobrej jakości pudełko kartonowe do zabezpieczenia rzeczy, które przechowujemy w piwnicy, to lepsza alternatywa niż syntetyczne pudła. Sok z butelki to zdrowszy dla środowiska napój niż sok z butelki plastikowej. Powinniśmy unikać opakowań, które długo się rozkładają. Pod tym względem najgorszy jest styropian. Styropianowe pudełeczko po obiedzie na wynos będzie rozkładało się około 500 lat. Warto przy okazji dodać, że styren zawarty w styropianowych opakowaniach rozpuszcza się w tłuszczu. Może więc przeniknąć na przykład do mięsa, które zostało wrzucone do opakowania prosto z patelni. Warto stawiać na produkty biodegradowale i takie, które po zużyciu można przerobić na coś innego. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy na opakowaniu produktów, które kupujemy, znajduje się symbol strzałek, które oznaczają możliwość recyklingu. Dbamy w ten sposób o środowisko naturalne!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas