Materiał Partnera Do czego służą tuleje i tuby tekturowe?

Do czego służą tuleje i tuby tekturowe?

Opakowania kartonowe są powszechnie używane i przeważnie mają postać prostokątnego lub kwadratowego pudełka. Są one bardzo praktyczne i uniwersalne w swoim zastosowaniu, jednak zdarzają się sytuacje, które wymagają trochę innych rozwiązań specjalistycznych. Jednym z nich mogą być tuleje oraz tuby tekturowe. Cechują się one trwałością, funkcjonalnością oraz solidnością wykonania, co sprawia, że budzą coraz większe zainteresowanie.

Czym są tuleje i tuby tekturowe?

Wykonane są z solidnej tektury wysokiej jakości, a zastosowanie odpowiedniej mieszanki klejów na etapie produkcyjnym zapewnia im wytrzymałość, np. podczas nawijania taśm papierowych czy ciężkich i rozciągliwych materiałów.

Jakość materiału, z jakiego wykonane zostały tuleje i tuby tekturowe, a tym samym ich grubość, moc i wytrzymałość powinny być dopasowane do konkretnych wymagań w danej sytuacji. Solidna jakość wykonania z pewnością zagwarantuje nam bezpieczne przechowywanie czy transport towarów – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Polkar.

Wiele firm oferuje tuleje i tuby tekturowe o różnych grubościach, a także na indywidualne życzenie klientów możliwość dopasowania parametrów do zamówienia. Na rynku dostępne są tuleje spiralnie zwijane, wagowe, na wymiar, z nadrukiem czy oklejane.

Tuleje i tuby tekturowe - zastosowanie

Tuleje tekturowe, jak i tuby idealnie sprawdzą się podczas transportu i składowania różnego rodzaju materiałów. Jest to ekologiczny sposób na przechowywanie i pakowanie przedmiotów. Dzięki wytrzymałym i grubym ściankom, a także szczelnemu zamykaniu w postaci wieczka, tuby tekturowe są najlepszą formą ochrony dokumentów, plakatów, obrazów i innych papierowych, płóciennych lub tkaninowych przedmiotów artystycznych, które nie mogą ulec zagnieceniu. Wewnątrz zamkniętej tulei przedmioty są bezpieczne.

Tuby tekturowe wykorzystać można do pakowania wartościowych prezentów, np. butelek z alkoholem, czy delikatnych lub szklanych przedmiotów o podłużnym kształcie. Takie opakowanie jest nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również poręczne przy przenoszeniu i transporcie. Tuleje tekturowe to także idealne rozwiązanie, jeżeli chodzi o nawijanie materiałów w celu przechowywania i transportu, np. nawijanie taśm, folii, np. stretch, tkanin, włókna, papieru czy kabli. Można z nich wykonywać wszelkie konstrukcje, np. stendy reklamowe. Pełnią one dużą rolę w procesie produkcji. Najczęściej korzysta z nich, nie tylko przemysł papierowy, kartonowy czy producenci plastikowych folii i elastycznych opakowań, ale także sektory rynku, tj. reklama, elektronika czy transport.

Podziel się