Materiał Partnera Jakie zalety mają opakowania kartonowe?

Jakie zalety mają opakowania kartonowe?

Coraz więcej towarów w handlu można nabyć w opakowaniach kartonowych. Wszystko dzięki ich estetycznej formie, a także aspektowi ekologicznemu. To korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców ze względu na niskie koszty produkcji oraz zakupu tektury, jak również przechowywania tego typu pudeł. Kartony stanowią także idealny nośnik reklamowy i dobre zabezpieczenie przesyłanych różnego rodzaju artykułów.

Niskie koszty i ekologia

To jedna z głównych zalet opakowań kartonowych, mająca szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy dziennie dystrybuują swoje towary w ogromnych ilościach. Dzięki zastosowaniu tektury można zaoszczędzić znacznie wydatki związane z pakowaniem i zabezpieczeniem towarów do transportu. Niskie koszty wynikają za faktu, że produkcja takich pudeł jest tania, a ponadto tektura nie wpływa znacząco na masę paczki. Producenci oferują także specjalne kartony pocztowe, dedykowane do wysyłek artykułów.

Ponadto argumentem za jest aspekt biodegradowalności. Tektura podlega całkowitemu recyklingowi. Wyeksploatowany materiał można ponownie przetworzyć na nowe arkusze papieru lub opakowania kartonowe. Sam czas rozkładu makulatury trwa dwa do trzech miesięcy.



Łatwość zabezpieczenia i magazynowania

Wykorzystywanie pudeł kartonowych do wysyłek i magazynowania artykułów wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia. W przypadku tektury można to zrobić na wiele różnych sposobów, na przykład z wykorzystaniem metalowych zszywek, taśm spinających lub zwykłej taśmy klejącej. Dodatkowo są łatwe w transporcie oraz do układania na paletach drewnianych. Problemu nie stanowi także owinięcie ich folią stretch. Jeszcze do niedawna dużą wadą była absorpcja wody i wilgoci. Niemniej jednak producenci poprzez zastosowanie dodatkowych wypełniaczy w procesie produkcyjnym zminimalizowali te problem.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby kartonowych opakowań używać kilkukrotnie. Zazwyczaj producenci dostarczają je do klientów w formie płaskich arkuszy z bigami, które można w szybki i prosty sposób złożyć do postaci bryły, a po wykorzystaniu złożyć i schować.

Uniwersalne zastosowanie

Poza wymienianą już wysyłką towarów, transportem i jego magazynowaniem kartony są szeroko wykorzystywane przez przemysł spożywczy. Warto wspomnieć, chociażby o kartonach do pizzy, owoców lub warzyw. Dzięki nim produkty zachowują swoje walory smakowe. Można je nabyć bezpośrednio od producenta opakowań tekturowych firmy Grembox Sp. z o. o., mającego siedzibę w Rudzie Śląskiej. Kartony stanowią elegancką formę prezentacji towaru dla klienta, a ponadto są także świetnym nośnikiem reklamowym, gdyż można na nich nadrukować dowolny wzór. Ich kształt z łatwością można dopasować do wielkości oferowanego produktu, co korzystnie wpływa na estetykę.

Podziel się