Artykuł sponsorowany żwir, kamień i kostka brukowa – co lepiej sprawdzi się na twoim podjeździe?

żwir, kamień i kostka brukowa – co lepiej sprawdzi się na twoim podjeździe?

Podjazd nie tylko musi być odpowiednio utwardzony, ale przede wszystkim wyglądać bardzo estetycznie, gdyż jest wizytówką podwórza. Do najczęstszych i najtańszych praktyk zalicza się wysypywanie żwirem lub drobnymi kamieniami, jednak ma to więcej wad niż dobrej jakości podłoże stałe. Jakie są największe zalety kostki brukowej i czy warto w nią inwestować, podczas wykańczania swojego podjazdu?

Żwir i drobne kamienie – czy warto?

Wysypywanie żwirem lub kamykami jest nie tylko tanie, ale również ekspresowe. Wystarczy utwardzić ziemię, a następnie pokryć daną przestrzeń kruszcem i wyrównać. I choć wygląda to bardzo estetycznie, nie do końca się sprawdza. Zwłaszcza w porze roztopów czy też jesiennych ulew – żwir przepuszcza wodę i całość zaczyna rozmakać. Kamienie nieco lepiej się sprawdzają, ale również nie zastąpią podłoża wykonanego z betonu lub kostki brukowej. Wśród kruszywa skalnego najpopularniejszy jest grys granitowy. Jeśli pole, które planujesz utwardzić jest zbyt duże, aby Twój budżet udźwignął taki wydatek – warto zdecydować się właśnie na niego. Grys granitowy doskonale sprawdzi się również do podsypywania roślin, aby nie dopuścić do pojawiania się chwastów.Największe zalety kostki brukowej

Kostka brukowa jest rozwiązaniem już bardziej solidnym i użytecznym. Przede wszystkim nie rozmaka i nie rozjeżdża w deszczu tak jak kamyki czy żwir. I choć jej układanie jest nieco bardziej skomplikowane, na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm, które zrobią to za Ciebie. Polecaną i niedrogą mysłowicką firmą świadczącą usługi brukarskie jest WISCONTI. Zalety kostki brukowej to przede wszystkim:

1.      Trwałość surowca – jest odporna na pęknięcia oraz ścieranie. Zwłaszcza ta wykonana z litego kamienia lub dodatkowo impregnowana i wzmacniana. Może służyć latami i przy odpowiedniej pielęgnacji zawsze będzie wyglądała jak nowa.

2.      Odporność na wodę – dobrze ułożonej kostce nawet największe ulewy nie są straszne, gdyż woda jest bardzo dobrze odprowadzana szczelinami do podłoża.

3.      Możliwość demontażu – w przeciwieństwie do podjazdów wylewanych z betonu, kostkę można tak naprawdę w każdej chwili zdemontować z zachowaniem materiału budowlanego i sprzedać lub wykorzystać ponownie.

4.      Różnorodność rodzajów i wzorów – jest to jedna z największych zalet, gdyż ostatnimi laty można zaobserwować setki różnych odmian kostki. Profesjonalni brukarze układają je w różnorodne kształty oraz wzory.

Jedynym ograniczeniem są oczywiście ceny. Klasyczna i najzwyklejsza kostka brukowa nie jest droga, jednak całkowity koszt można wyliczyć tylko wtedy, kiedy znamy dokładną powierzchnię. Niewielkie podjazdy będą tak naprawdę dostępne na niemal każdą kieszeń. Z tego powodu warto rozważyć czy zamiast zastosować rozwiązanie chwilowe w postaci utwardzenia i wysypania żwiru, nie lepiej odczekać jeden lub dwa sezony i nie zdecydować się na trwałą kostkę. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas