Artykuł sponsorowany Zatrudnij kierownika budowy z krakowskiego biura KALEMBA

Zatrudnij kierownika budowy z krakowskiego biura KALEMBA

Planujesz budowę domu jednorodzinnego, a może chcesz zrealizować inwestycję rozbudowy hali magazynowej? Niezależnie o tego, czy jesteś osobą prywatną, czy reprezentujesz firmę, jeśli stoisz przed ciężkim wyzwaniem z zakresu budownictwa, powinieneś zgłosić się do biura obsługi budowlanej KALEMBA. Krakowscy specjaliści są w stanie zapewnić na placu Twojej budowy inwestora zastępczego, inspektora nadzoru inwestorskiego, a także kierownika budowy – jakie obowiązki powinien wypełniać ten właśnie fachowiec względem inwestora?

Kim jest kierownik budowy?

Jak tłumaczą inżynierowie z biura KALEMBA, kierownik budowy to nie to samo co generalny wykonawca czy inspektor nadzoru inwestorskiego. Nie musi być on również częścią firmy budowlanej, która wykonuje daną inwestycję. Kierownikiem budowy może być zatem specjalista ze specjalistycznej pracowni obsługi budownictwa, o ile ma on uprawnienia budowlane. W przypadku kierowania budową należy posiadać minimum stopień magistra na kierunku budownictwa lub architektury, a także trzeba mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych.

Warto dodać, że dobry kierownik budowy powinien świetnie znać przepisy Prawa Budowlanego, nowoczesne technologie budowlane, a także powinien wyróżniać się kompetencjami przywódczymi, które ważne są dla właściwego zarządzania placem budowy. Wszystkie te cechy spełniają specjaliści z biura KALEMBA. Lepszych kierowników budowy w Krakowie nie znajdziesz!

Za co na placu budowy odpowiada kierownik budowy?

Zadania, które musi wykonywać kierownik budowy na placu budowy to przede wszystkim prowadzenie wszystkich prac budowlanych zgodnie z projektem, przepisami i obowiązującymi normami. Ponadto taki specjalista musi uzupełniać dziennik budowy i zajmować się wszystkimi sprawami formalno-prawnymi inwestycji wymaganymi przez Prawo Budowlane.

Inżynierowie biura KALEMBA do obowiązków kierownika budowy zaliczają również ścisłą współpracę z inwestorem bezpośrednim, inwestorem zastępczym, inspektorem nadzoru inwestorskiego, a także z geodetami, robotnikami i architektami. Odpowiedzialność, jaka ciąży zaś na takim specjaliście, jest bardzo duża, dlatego zawsze należy wybierać doświadczonych ekspertów z bogatym portfolio.

Kiedy należy powoływać kierownika budowy?

Kierownik budowy powoływany jest przy wszystkich pracach budowlanych, które będą wykonywane na podstawie pozwolenia na budowę. Może to być zarówno rozbudowa budynku, jak i budowa domu jednorodzinnego, hali magazynowej, parkingu czy galerii handlowej. Specjaliści z biura KALEMBA rekomendują zaś, by zatrudniony kierownik budowy był wyspecjalizowany w danym typie inwestycji. Jeśli od lat dany fachowiec zajmuje się np. budownictwem gospodarczym, lepiej nie wybierać go do kierowania budową domu i na odwrót. Najlepiej stawiać zaś na ekspertów o doświadczeniu na różnych polach. Takich znaleźć można w biurze KALEMBA w Krakowie.


Podstawa prawna:

  • Art. 22. Prawo budowlane [Dz.U.2021.2351 t.j.]. 

Opracowanie:

Kalemba Generalny Wykonawca

Siepraw , Krakowska 160

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas