Artykuł sponsorowany Zastosowanie rusztowań w pracach elewacyjnych.

Zastosowanie rusztowań w pracach elewacyjnych.

Rusztowania są stosowane do wykonywania prac budowlanych, remontowych, renowacyjnych, konserwacyjnych i wykończeniowych, przeprowadzanych na wysokościach. Konstrukcje wykorzystywane są na zewnątrz i wewnątrz budynków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, dostępu do wszystkich zakamarków oraz przechowywania sprzętów i materiałów budowlanych.

Jakie są zalety rusztowań?

Rusztowania przede wszystkim są niezbędne do pracy na wysokościach. Bez nich trudno byłoby wznosić budynki i przeprowadzać prace remontowe. Rusztowania są prostymi konstrukcjami, zapewniającymi bezpieczeństwo pracowników oraz dostęp do wszystkich zakamarków obiektu. Wybór sprzętu jest uzależniony od projektu budowlanego. Należy wziąć pod uwagę różne parametry. Podczas zakupu lub wynajmu rusztowania w Przedsiębiorstwie R.A.T.M. Jarosław Knauer musimy kierować się wysokością, szerokością i obciążeniem. Należy dokonać dokładnych obliczeń, żeby można było bez problemu zakończyć pracę na budowie. Jeśli mamy jakikolwiek problem doradcy firmy, służą pomocą. Duży wybór różnych rodzajów rusztowań pozwala na dopasowanie rusztowania do zakresu wykonywanych prac.

Jak wybrać odpowiednie rusztowanie?

Zakup lub wynajem rusztowania jest uzależniony od charakteru prac. Należy wykonać dokładne obliczenia. Nie tylko chodzi wysokość i szerokość, ale też o udźwig. Jeśli chodzi o obciążenia to oprócz wagi pracowników, trzeba wziąć pod uwagę materiały budowlane, które robotnicy będą przechowywać na rusztowaniu. Pomosty robocze muszą być szerokie, by prace przebiegały w komfortowych warunkach. Zarówno poruszanie się pracowników, jak i przechowywanie materiałów do pracy, musi być uwzględnione. Jeśli chodzi o wysokość konstrukcji, to musi być dostosowana do budynku. Warto się też poradzić fachowców, jaki model rusztowania będzie najbardziej odpowiedni. Samo ustawienie rusztowania to jeszcze nie wszystko, ponieważ musi ono pozwolić na przeprowadzenie inwestycji budowlanej, czy remontu elewacji.

Czym jest szalunek ścienny?

Szalunek ścienny przeznaczony jest do ustawiania rusztowań ścian, podczas stawiania budynków oraz prowadzenia betonowych prac budowlanych. Konstrukcja jest wykonywana z drewna lub z płyt. Szalunek odgrywa bardzo ważną rolę przy budowie obiektu, ponieważ podtrzymuje świeżo wylany beton. Dzięki tej tymczasowej konstrukcji można go w dowolny sposób uformować, nadając właściwy kształt. Najlepiej sprawdzają się szalunki systemowe, ponieważ są proste w montażu i demontażu, oszczędzają czas na budowie. Konstrukcje z płyt są łatwe w montażu i czyszczeniu; mają lepszą sztywność oraz małą nasiąkliwość. Szalunki zapewniają wysoką jakość i gładkość powierzchni bez tynkowania. Wynajem szalunków w R.A.T.M. ich bardziej opłacalne niż zakup całego sprzętu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas