Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się palety do podpór?

Czym charakteryzują się palety do podpór?

Podpory budowlane są niezbędnym elementem każdego systemu szalunków stropowych. Przenoszą obciążenia na podłoże, a na umieszczonych w nich głowicach układa się dźwigary. Aby prace szalunkowe przebiegały sprawnie i bez zakłóceń, oprócz podpór budowlanych niezbędne są również elementy pomocnicze umożliwiające ich przetransportowanie na plac budowy. Tę funkcję spełniają palety do podpór. Czym się charakteryzują i jakie są ich najważniejsze zalety?

Czym są palety do podpór?

Palety do podpór stanowią nieocenioną pomoc podczas prac budowlanych. To metalowe konstrukcje, które pełnią funkcję sztywnego podłoża umożliwiającego składowanie i transportowanie nie tylko podpór budowlanych, ale także innych elementów systemów szalunków stropowych: trójnogów, dźwigarów i sklejki. Palety do podpór zapewniają szybki i łatwy dostęp do składowanych elementów. Pozwalają znacznie skrócić czas wyszukiwania konkretnych produktów, a w rezultacie usprawniają prace związane z szalowaniem i rozszalowaniem.

Palety do podpór, dostępne między innymi w ofercie firmy MDM Trade z Cholerzyna koło Krakowa, mają specjalne uchwyty, dzięki którym mogą być łatwo podnoszone, przenoszone i opuszczane w dowolne miejsce przy pomocy wózka widłowego, dźwignicy lub żurawia. Są przystosowane do sztaplowania, czyli układania pionowo na sobie i składowania w ten sposób na placu lub regałach. Ta właściwość pozwala zmniejszyć powierzchnię wymaganą do ich przechowywania, a w efekcie zoptymalizować cenną przestrzeń magazynową.

Właściwości palet do podpór

Palety do podpór są poddawane procesowi cynkowania ogniowego. Dzięki temu są trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych: opadów deszczu i śniegu oraz intensywnego promieniowania słonecznego. Mogą być przechowywane i użytkowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz bez obaw o pojawienie się korozji. Palety do podpór są przystosowane do wielokrotnego użytku w wymagających warunkach magazynowych i transportowych. Łatwo utrzymać je w czystości.

Palety do podpór można wykorzystać nie tylko do składowania podpór budowlanych i innych elementów systemów szalunków stropowych, ale także do magazynowania części rusztowań i innych materiałów używanych na budowie. Dzięki swojej szerokiej funkcjonalności mogą być one używane nie tylko w budownictwie, ale również w różnych gałęziach przemysłu. Krótko mówiąc, palety do podpór to bardzo przydatne elementy pomocnicze, które sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Przy ich zakupie warto jednak upewnić się, czy są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na przykład poprzez wspomniane cynkowanie ogniowe, aby mogły spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas