Materiał Partnera Zastosowanie piasku kopalnianego

Zastosowanie piasku kopalnianego

Budowa musi się zacząć oczywiście od przygotowania fundamentów. A tych nie da się wykonać bez wcześniejszego sporządzenia mieszanki betonowej, która wymaga z kolei zastosowania kruszywa, np. piasku budowlanego. Wariantem tego ostatniego jest piasek kopalniany, który stabilizuje mieszankę betonową i czynią ją bardziej lepką. To kruszywo jest również używane do podsypywania kostki, przygotowania podbudowy pod podjazdy i ścieżki.

Jakie ma zastosowanie piasek kopalniany?

Piasek kopalniany jest kruszywem, które wydobywa się (jak łatwo się domyślić) poprzez kopanie bezpośrednio ze ściany. Tak pozyskany surowiec można wykorzystywać do wielu prac budowlanych. Piaski budowlane – rzeczny i kopalniany – są niezbędne do wykonania mieszanki betonowej, bez której nie można wylać fundamentów, wykonać stropów i wylewek podłogowych. Drobne kruszywo ma również kluczowe znaczenie przy obsypywaniu i zasypywaniu fundamentów. Można go używać również na podbudowę, do podwyższenia terenu i zagęszczeń.

Piasek kopalniany jest niezbędny przy wykonywaniu drenażu wokół fundamentów, przygotowywaniu podkładu betonową płytę podłogi i mieszaniu zaprawy murarskiej lub tynkarskiej do wykańczania ścian. Można go także użyć już po wybudowaniu domu, np. wykorzystać do zrobienia ścieżek ogrodowych albo podsypywać nim kostkę. Jak zatem widać, materiał ten ma ogromne znaczenie w procesie powstawania obiektów wszelkiego typu. Dlatego należy wybrać sprawdzoną firmę, która zagwarantuje jego najlepszą czystość, jakość i odpowiednią frakcję.

Gdzie kupić piasek kopalniany?

Trzeba pamiętać, że potrzebny surowiec musi być czysty i bardzo wysokiej jakości, bo od niej zależy wytrzymałość betonu i fundamentów domu. Aby kupić najlepszy piasek kopalniany, najlepiej wybrać się do ekspertów, którymi są dystrybutorzy kruszyw. Pracownicy P.H.U. Leszczyński pomogą dokonać dobrego wyboru. Sprzedaż tego surowca jest jedną z ważniejszych obszarów działalności firmy, która współpracuje z deweloperami, a także dużymi firmami ogrodniczymi i budowlanymi.

Dobrej jakości sortowany piasek kopalniany to gwarancja, że ziarenka będą dokładnie takiej wielkości, jakiej oczekują klienci. Doświadczeni i chętni do pomocy specjaliści doradzą, jaka frakcja będzie najlepsza dla specyfiki prowadzonych prac budowlanych, a dodatkowo zapewnią transport zakupionego kruszywa bezpośrednio na budowę. Profesjonalne firmy mają bowiem swój tabor i ciągle go unowocześniają, dzięki czemu klienci nie będą musieli się martwić o to, w jaki sposób dowiozą niemałą przecież ilość piasku na własną rękę.

Podziel się