Artykuł sponsorowany Zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie przemysłowym

Zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie przemysłowym

Budownictwo przemysłowe ma szansę się rozwijać między innymi dzięki zastosowaniu stali. Z tego materiału tworzy się dziś wiele funkcjonalnych konstrukcji, które sprawdzają się w różnych zastosowaniach biznesowych. Obiekty ze stali mają wiele zalet, dlatego coraz bardziej wypierają tradycyjnie stawiane budynki murowane. Co warto o nich wiedzieć? Jak można je wykorzystywać w praktyce?

Czym charakteryzują się konstrukcje stalowe?

W budownictwie przemysłowym najczęściej można się spotkać z profilami gorącowalcowanymi lub zimnogiętymi. Zwykle składają się one z takich elementów jak:

  • słupy,
  • płatwie,
  • dźwigary,
  • rygle.

Są lekkie, a zarazem wytrzymałe i odporne na korozję. Sprawdzają się zatem do zastosowania w różnych warunkach, także w niesprzyjających temperaturach.

Nowoczesne konstrukcje stalowe powinny powstawać w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Natomiast materiały, które je tworzą, muszą pochodzić wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych dostawców.

Idealnie, jeśli dana firma konstrukcyjna dysponuje rozwiniętym parkiem maszynowym. Wszystko to daje bowiem gwarancję pełnego bezpieczeństwa i trwałości wznoszonych obiektów przemysłowych.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Zastosowanie konstrukcji stalowych jest bardzo szerokie. Zdecydowanie najczęściej wybieranym wariantem są jednak rozbudowane hale stalowe. Mogą przybierać różne kształty, wielkości i wysokości. Różnią się także pod względem obudowy: może być ona wykonana z blachy lub z płyt warstwowych.

Hale stalowe można wykorzystywać jako:

  • magazyny,
  • obiekty logistyczne,
  • budynki handlowe,
  • hangary,
  • hale pokazowe.

Warto dodać, że hale stalowe to wprost idealne przestrzenie na potrzeby wymagającego przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Sprawdzają się jako obiekty o restrykcyjnych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Doskonale wiedzą o tym specjaliści z firmy Mikoś-Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k.

Firmy produkcyjne, poza halami produkcyjnymi, decydują się też na stworzenie z konstrukcji stalowych pomieszczeń biurowych i socjalnych.

Czemu warto decydować się na konstrukcje stalowe w kontekście przemysłowym?

Warto zdecydować się na budowę konstrukcji stalowej. Zaletą na pewno jest elastyczność, bo takie obiekty da się łatwo przebudować w razie potrzeby. Kolejnym plusem jest niski ciężar przy jednocześnie sporej wytrzymałości. Nie bez znaczenia jest też to, że dzięki sporej rozpiętości, można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń – bez potrzeby stawiania podpór wewnętrznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas