Artykuł sponsorowany Na czym polega odwodnienie dachu

Na czym polega odwodnienie dachu

Odwodnienie dachu jest konieczne, aby woda nie osadzała się na nim, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia niechcianego przecieku wody do wnętrza. Sprawdź jednak, w jakich technologiach można je wykonać, oraz jakie rodzaje odwodnienia sprawdzą się na dachu płaskim, a jakie na bardziej nietypowych zadaszeniach. A zatem, na czym polega odwodnienie dachu?

Odwodnienie dachu płaskiego

Dach płaski to dach, którego kąt pochylenia w żadnym miejscu nie przekracza pięciu stopni. Tego typu dach może być jednopołaciowy, dwupołaciowy oraz czteropołaciowy. Jeżeli chcemy umieścić na nim rynny, musimy zrobić to przy krawędziach dachu, które położone są najniżej, a wśród pozostałych boków dachu stawiane są specjalne murki osłonowe, których zadaniem jest powstrzymywanie wody przed spływaniem bezpośrednio na ściany nieruchomości. Aby woda nie dostawała się pomiędzy pokrycie dachowe, a ustawiony murek osłonowy, układany w tym miejscu jest specjalny materiał, który następnie jest szczelnie przymocowywany do dachu. Rynny można umieścić na gzymsie, ale tylko wtedy, gdy pod krawędzią dachu został wykonany specjalny gzyms dekoracyjny. Wtedy idealnie sprawdzą się rynny o prostokątnym przekroju, a woda będzie odprowadzana specjalnymi rurami spustowymi.

Odwodnienie dachu nietypowego

Jeżeli nasz dach jest dachem wielospadowym, trzeba w odpowiedni sposób umieścić na nim orynnowanie, które będzie kierować wodę od najwyższej części dachu, poprzez środkową, kończąc na najniższej, która zostanie wyposażona w spływ, którym woda będzie dostawać się na dół, np. do studzienki. Istnieje jednak wiele nietypowych rodzajów dachów, np. dach naczółkowy. W jego przypadku niezbędna okaże się instalacja rynny na najniższej krawędzi, dzięki czemu woda zbierająca się na dachu zostanie przekierowana bezpośrednio na główną, największą część dachu, gdzie zostanie umieszczona rura spustowa służąca jako spływ dla nadmiaru wody.

Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za odwodnienie Twojego dachu, najlepszym wyborem będzie zatrudnienie do tego profesjonalistów, którzy zajmują się tym od lat i nie będą poznawać fachu na Twoim dachu. Wśród najlepszych firm oferujących tego typu usługi, znajduje się Berg. Michalski Paweł, przedsiębiorstwo, które w swojej ofercie posiada odwodnienia dachowe, które wykonuje samodzielnie, ze stałą ekipą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas