Materiał Partnera Zasady montażu elastycznych płytek elewacyjnych

Zasady montażu elastycznych płytek elewacyjnych

Elastyczne płytki elewacyjne to znakomity sposób na wykonanie bardzo estetycznej i trwałej fasady, niczym ściana wzniesiona z cegieł klinkierowych. Płytki elewacyjne mają jednak znaczną przewagę nad cegłami, ponieważ mogą być ułożone w znacznie krótszym czasie.

 

Charakterystyka elastycznych płytek elewacyjnych

Elastyczne płytki elewacyjne są wykonane w taki sposób, że zapewniają wygląd zbliżony do formowanej ręcznie cegły klinkierowej. Są dostępne w bardzo szerokiej palecie barw, co ułatwia znalezienie koloru odpowiadającego potrzebom każdego projektu.

Cechą charakterystyczną płytek jest duża odporność na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Elastyczne płytki elewacyjne są mrozoodporne i nienasiąkliwe. Nie brudzą się, a ewentualne zanieczyszczenia można bardzo łatwo usunąć, stosując powszechnie używane myjki ciśnieniowe.

Fasady wykonane z płytek elastycznych są bardzo lekkie i nie obciążają konstrukcji budynku. Dlatego też Elastyczne płytki klinkierowe można stosować również na obiektach pokrytych warstwą termoizolacyjną. Płytki sprawdzają się zarówno w przypadku budynków zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak i przy obiektach utrzymanych w estetyce industrialnej.

 

Układanie elewacji z płytek elastycznych

Elastyczne płytki elewacyjne są znacznie łatwiejsze w montażu niż klasyczne płytki ceramiczne, pomimo tego, że ich parametry nie ustępują tradycyjnemu klinkierowi.– mówi przedstawiciel firmyHAAKSBERGEN, która zajmuje się produkcją i dystrybucją elastycznych płytek elewacyjnych.

 

Płytki elewacyjne są przyklejane na specjalną zaprawę klejącą opracowaną tak, by mogła być jednocześnie używana jako materiał do fugowania. Zaprawa jest nanoszona na oczyszczone i równe podłoże pacą. Materiał powinien być jednorazowo rozprowadzany na niewielkiej powierzchni ze względu na stosunkowo krótki czas wiązania.

Tym, co odróżnia układanie elastycznych płytek od układania cegły klinkierowej, jest łatwość, z jaką można dopasowywać kolejne elementy. Płytki mogą być bez problemu cięte nożycami lub ostrym nożem, a także zginane – tak, by je dopasować do narożników.

Podczas przyklejania płytek należy zadbać o jednoczesne fugowanie. Zaprawa powinna zabezpieczać krawędzie płytek oraz nie dopuszczać do wnikania wody w głąb elewacji. Ze względu na niewielką grubość płytek jednoczesne przyklejanie i dbanie o pokrycie krawędzi zaprawą jest proste i bezproblemowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas