Artykuł sponsorowany Czyszczenie elewacji budynków oraz kostki brukowej

Czyszczenie elewacji budynków oraz kostki brukowej

Z biegiem czasu elewacje domów, urzędów, szpitali, odnowionych kamienic oraz bloków z wielkiej płyty ulegają zabrudzeniom. Budynek przestaje wyglądać wtedy estetycznie, a w niektórych przypadkach może również tracić swoje wyjściowe parametry związane z tworzeniem się w pomieszczeniach zdrowego mikroklimatu. Znacznie zanieczyszczone ściany zewnętrzne nie mają już swoich zdolność do oddychania, a w przypadku zagrzybienia elewacji stają się nawet zagrożeniem dla człowieka. Co zatem zrobić, by utrzymać elewację w dobrym stanie? Warto korzystać z usług czyszczenia fasad i kostek brukowych specjalistycznych firm.

Dlaczego czyszczenie elewacji i kostki brukowej to zadanie dla specjalistów?

Technologia czyszczenia elewacji, a także kostki brukowej wydaje się prosta – wystarczy użyć myjki ciśnieniowej, by sprawnie usuwać zabrudzenia. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Zadanie to jest znacznie bardziej skomplikowane, zwłaszcza przy budynkach wielokondygnacyjnych, które wymagają przy myciu wykorzystania podnośników (rzadziej stosuje się rusztowania).

Dużym utrudnieniem jest również rodzaj zabrudzenia, które nie musi być tylko powierzchniowe. Wiele cząsteczek brudu wszczepia się w głębszą strukturę kamienia, tynku, drewna i innych materiałów, a z tym sama myjka ciśnieniowa sobie nie poradzi. Zabiegi mycia elewacji oraz czyszczenia kostki brukowej wymagają zatem wykorzystania specjalistycznej – dostępnej tylko dla profesjonalistów – chemii. Ona w połączeniu z ciśnieniem strumienia wody lub też z wykorzystaniem gorącej pary umożliwia pozbycie się nieestetycznych zacieków, plam oraz efektu wyblakniętego koloru.

Profesjonaliści gwarantują również odpowiednie dostosowanie pracy myjki tak, by nie doprowadzić do uszkodzenia oczyszczanych materiałów. Jest to ważne zarówno przy kostkach brukowych, jak i elewacjach klinkierowych, tynkowych czy sidingów elewacyjnych. Metoda czyszczenia jest zatem dobierana indywidualnie do struktury płaszczyzny oraz rodzaju zabrudzeń, a dodatkowo liczyć można na usunięcie brudu z obróbek blacharskich i rynien, paneli fotowoltaicznych czy ogrodzeń przy usłudze mycia kostki brukowej. Szeroką pomoc oferuje firma PAR-PAT, która działa w Złotoryi. Zlecić można jej również pranie tapicerki samochodowej, sprzątanie pomieszczeń oraz ich ozonowanie.

Elewacja i kostka brukowa jak nowe

Czyszczenie elewacji przynosi naprawdę świetne rezultaty. Najlepsze firmy radzą sobie z usuwaniem sadzy, glonów, zawilgoceń, plam korozji biologicznej, a także z innego typu zabrudzeniami. Podkreślić też warto, że ściany budynków odzyskują swój dawny kolor i wyglądają jak nowe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu środków, które dodatkowo konserwują powierzchnie, delikatnie je nabłyszczając oraz zabezpieczając. Dobrej jakości chemia nadaje elewacjom cech hydrofobowych. Takie zabezpieczenie powoduje, że ściany szybciej i skuteczniej oczyszczają się samoistnie podczas deszczu. Brud ma również utrudnione zadanie dotyczące przylegania do powierzchni.

Zabiegi konserwacyjne ważne są także przy myciu kostki brukowej, która dzięki nim lepiej odprowadza wodę opadową czy też uzyskuje lepszych właściwości antypoślizgowych. Impregnacji stanowi zatem dodatkową ochronę i znacznie przedłuża żywotność nawierzchni brukowej, ułatwiając utrzymanie jej w czystości oraz dobrej kondycji. Powłokami impregnującymi, które dzisiaj chętnie się wykorzystuje, są impregnaty polimerowe. Niekiedy już podczas mycia kostki stosowane są środki 2w1, czyli te czyszczące i zabezpieczające. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas