Artykuł sponsorowany Zalety stosowania zsypów do gruzu

Zalety stosowania zsypów do gruzu

Zsypy do gruzu pod postacią wieloczłonowych tuneli są niezbędne przy prowadzeniu wszelkich prac budowlanych prowadzonych na dużych wysokościach. Dlaczego przed przystąpienie do robót powinno się je zainstalować? Odpowiedzi znajdziemy w poniższym tekście.

Bo zapewniają bezpieczeństwo

Najważniejszą cechą tzw. rękawów jest fakt, że zapobiegają one niekontrolowanemu rozrzutowi gruzu, zrzucanego z piętra. Duże odłamki spadające z duże wysokości stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla osób pracujących na niższych kondygnacjach, a także mogą uszkadzać znajdujące si tam urządzenia oraz elementy konstrukcyjnego samego obiektu. Zastosowanie zsypu pozwala wyeliminować ten rozrzut – wrzucone do niego odpady trafią bezpośrednio do pojemnika do gruz ustawionego na dole. Zsyp zbudowany jest z wchodzących w siebie elementów, dlatego nie ma ryzyka, że drobiny gruzu i pył wydostaną się na zewnętrz przez jego szczeliny

Bo przyspieszają prace

Alternatywą dla zastosowania zsypu mogłoby być zwożenie odpadów na dół, np. taczkami czy pojemnikami zawieszonymi na bloczku linowym. Jest to jednak rozwiązanie bardzo nieefektywne, gdyż wymaga wiele czasu oraz nakładu sił.  Rękaw znacznie przyspiesza uprzątnięcie obszaru prac – wystarczy wrzucić do niego odpady, a grawitacja wykona resztę.

Bo zapobiegają zabrudzeniom

Gruz ma to do siebie, że bardzo mocno się kurzy – przy zrzucaniu go z dużej wysokości wydzielają się duże ilości pyłu, które mogą osiadać na ścianach oraz innych elementach konstrukcyjnych budynku. Zastosowania rękawów pozwala nam uniknąć dodatkowej pracy pod postacią czyszczenia domu z pozostałości po remoncie.

Bo są wytrzymałe

-Nasze rękawy wykonywane są z polietylenu PE-HD, przez co są bardzo wytrzymałe – wyjaśnia przedstawiciel firmy Sawo Gruz. Skrót HD pochodzi od angielskiego zwrotu high density, czyli wysoka gęstość. To właśnie ta właściwość polietylenu sprawia, że wykonane z niego obiekty są dużo bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, niż zwykły polietylen. Dodatkowo charakteryzują się one wyższą temperaturą topnienia oraz odpornością chemiczną oraz wyższą barierowością do gazów. Zsypu do gruzu praktycznie da się uszkodzić przy normalnej eksploatacji

Bo są proste w montażu

Zsyp do gruzu jest bardzo prostą konstrukcją. Składa się ze stożkowatych, połączonych ze sobą za pomocą łańcuchów – kolejne elementy wchodzą w siebie, pozostawiając jednak pewien luz, dzięki czemu kształt linii tworzonej przez zsyp można dostosować do aktualnych potrzeb. Montaż oraz demontaż całej konstrukcji jest niezwykłe łatwy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas