Artykuł sponsorowany Zalety i wady domu szkieletowego

Zalety i wady domu szkieletowego

W naszym kraju panuje moda na domy murowane. Podstawowym założeniem, jakim kierujemy się podczas budowy takiego domu jest jego długowieczność. Budując dom, chcemy by przetrwał ona latami służył następnym pokoleniom. Dlatego omijamy domy budowane w stylu szkieletowym. Przez lata ukształtowały się w naszych głowach utarte stereotypy i mity na ich temat. Ale czy są one prawdziwe? Poznaj zalety i wady domów szkieletowych! 

Domy szkieletowe są określane tanimi, drewnianymi kanadyjczykami. Wyobrażamy je sobie jako tanie domy letniskowe z przeznaczeniem jedynie w poszczególnych porach roku. Jest to jednak duży mit. Konstrukcji szkieletowych wykonanych z drewna używa się bowiem głównie w zabudowie normalnych domów jednorodzinnych. Takie domy dominują w krajach skandynawskich oraz chociażby w przypadku Kanady, skąd wywodzi się ich nazwa.

Podstawowo wyróżniamy trzy typy domu szkieletowego: styl skandynawski, styl kanadyjski oraz styl niemiecki. Domy te oparte są na szkieletowej konstrukcji z drewna, jednak szczegółowe różnice występują w wykonaniu całego szkieletu oraz układzie ścian lub różnych parametrach użytkowych.  

Zalety domów szkieletowych

● Krótki czas budowy - postawienie domu szkieletowego od podstaw aż do jego wykończenia może zająć profesjonalnie zatrudnionej ekipie budowlanej zaledwie parę miesięcy.

● Dowolna pora budowy - domy w takiej technologii mogą być stawiane bez względu na porę roku czy aktualnie panującą pogodę, dzięki zastosowaniu gotowych prefabrykantów.

● Niezbyt wysokie wymagania terenu - dom szkieletowy ze względu na swoja konstrukcję, moga być stawiane nawet przy dużych spadkach terenu czy jego nierówności.

● Niskie koszty budowy i eksploatacji - wykorzystanie niedrogich komponentów oraz niskie skomplikowanie budowy gwarantuje nam niskie ceny postawienia domu. Ponadto, użyte materiały zapewniają nam znacznie niższe koszty jego eksploatacji.

● Czystość i bardzo dobre właściwości akustyczne - wykorzystanie przy budowie domu materiałów takich jak, np. wełna mineralna czy inne schludne i ekologiczne materiały zapewniają czystość i dobre wyciszenie naszego domu.

Wady domów szkieletowych

● Montaż domu - musimy pamiętać, że takiego domu nie zbudujemy sami, a ekipa budowlana do jego budowy będzie potrzebować specjalistycznego sprzętu, np. dźwigu czy pojazdu mogącego przetransportować wszystkie prefabrykanty, a to z kolei wymaga odpowiedniej i dogodnej drogi dojazdowej.

● Nagrzewanie wnętrza - domy drewniane co prawda są w stanie szybko ogrzać nasz dom, ale również szybko tracą ciepło, z czym trzeba się liczyć.

Jednak najważniejszym aspektem podczas budowy domu szkieletowego, jest wybranie odpowiedniej ekipy budowlanej, która się tym zajmie. Firma, której możesz zaufać, to Usługi Ogólnobudowlane Piotr Pokora, której specjalizacją jest budowa domów szkieletowych

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas