Artykuł sponsorowany Charakterystyka domów kanadyjskich

Charakterystyka domów kanadyjskich

Budownictwo domów szkieletowych kanadyjskich bardzo rozwinęło się w Polsce. Szybko budowane obiekty mieszkalne, które są wielopokoleniowe oraz tanie w utrzymaniu stały się marzeniem wieku Polaków. Czym jednak wyróżnia się ta technologia domów z drewna? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Prefabrykowana i lekka konstrukcja drewniana

Domy kanadyjskie tworzone są w modelu szkieletowym, co oznacza, iż ich elementy nie są budowane od podstaw na placu prowadzonej inwestycji, ale są tworzone w warunkach zakładowych. To właśnie prefabrykowane drewno stanowi podstawę dla domów kanadyjskich, a przygotowanie go w specjalistycznych firmach pozwala uzyskać produkt najwyższej klasy. Drewno, które stosuje się do budowy domów kanadyjskich, jest bowiem ognioodporne. Wytrzymuje ataki insektów, nie ulega zawilgoceniu, a także zagrzybieniu. Dzięki temu nośność obiektu nie jest zaburzona przez dziesiątki lat.

Nie tylko jednak drewno suszone – najczęściej czterostronnie strugane – tworzy dom kanadyjski. Ważnymi jego elementami są również obicia z płyt wiórowych. Na nich mocowana jest dodatkowo termoizolacja ze styropianu ryflowanego pokrytego tynkiem akrylowym lub stosowane są inne systemy dociepleniowe – wełna mineralna oraz folie izolacyjne. O termoizolacyjność przyszli użytkownicy domów kanadyjskich martwić się nie muszą. Pomimo lekkiej i szybkiej w stawianiu konstrukcji, obiekty te niemalże nie posiadają mostków termicznych, a koszty ogrzewania są niewielkie. Domy szkieletowe mogą być przy tym przystosowane do standardu energooszczędnego NF 40.

Wspomnieć należy również o specyficznej więźbie dachowej. Najczęściej dachy tworzone są w modelu krokwiowo-jętkowym lub płatwiowym, a także w postaci wiązarów.

Zalety domów kanadyjskich

Największą zaletą domów kanadyjskich jest ich stosunkowa niska cena, błyskawiczne stawianie oraz trwałość. Obiekty są bardzo wytrzymałe, energooszczędne, a także proekologiczne. Utrzymywany jest w nich zdrowy leśny mikroklimat, dlatego często tą technologią zainteresowani są alergicy, emeryci czy też astmatycy. Dom kanadyjski świetny jest również dla rodziny z dziećmi. Nieprawdą jest bowiem to, że szkieletowe konstrukcje muszą być małe. Najlepsze firmy gotowe są na tworzenie dużych i pięknych chat góralskich, dworków, nowoczesnych stodół czy innych wyjątkowych domów. Niesamowitymi realizacjami wyróżnia się m.in. firma DOM Z DREWNA, która tworzy także altanki, drewniane ogrody zimowe oraz domki letniskowe i wypoczynkowe. Jakie jednak jeszcze zalety technologii kanadyjskiej można wymienić?

Domy te mogą być utrzymane w bardzo różnej stylistyce, co jest ich niewątpliwą zaletą. Tworzone są zatem budynki nowoczesne, obiekty w stylu skandynawskim i klasycznym, a także dworki czy rancza. Coraz częściej domy kanadyjskie wykańcza się od zewnątrz i od wewnątrz tynkiem, panelami blaszanymi, mikrocementem, klinkierem, kamieniem naturalnym i innymi materiałami wymagającymi montażu mokrego. Dom szkieletowy może zatem wyglądać jak standardowy dom murowany. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas