Artykuł sponsorowany Domek na działce rekreacyjnej – na jaki obiekt się zdecydować?

Domek na działce rekreacyjnej – na jaki obiekt się zdecydować?

Okres wiosenno-letni to czas, w którym pragniemy czerpać jak najwięcej przyjemności związanych z pobytem na łonie natury. Każdy, kto ma taką możliwość, ucieka z ciasnego mieszkania w bloku na działkę rekreacyjną. Pragniemy mieć tam wszystkie wygody, które znamy z domu. Potrzebujemy więc obiektu, który przejmie jego rolę i zapewni nam pełen komfort wypoczynku. Jaki domek postawić na działce rekreacyjnej?

Co trzeba wziąć pod uwagę przed postawieniem domku letniskowego?

Decyzja o postawieniu domku letniskowego musi być dokładnie przemyślana. Pod uwagę powinniśmy wziąć nie tylko posiadany budżet i własne preferencje, ale też wielkość działki rekreacyjnej, jej ukształtowanie oraz kwestie prawne. Musimy zastanowić się nad tym, czy obiekt ma nam służyć przez cały rok, czy tylko w sezonie. Determinuje to sposób wykończenia budynku oraz wiąże się z koniecznością załatwienia określonych formalności.

Po pierwsze, domki całoroczne wymagają pozwolenia na budowę i muszą mieć odpowiednią izolację, która zapewni nam optymalny komfort termiczny nie tylko latem, ale też w czasie chłodniejszych miesięcy. Domki sezonowe mogą być tej izolacji pozbawione. Nie mogą zaś przekraczać powierzchni 35m2, ani być piętrowe. W przeciwnym razie narazimy się na nieprzyjemności ze strony urzędników.

Domki skandynawskie – idealne na działkę!

Większość właścicieli działek rekreacyjnych położonych nad jeziorem, w górach czy na Mazurach, decyduje się na budowę domku całorocznego. W tej roli idealnie sprawdzą się domki skandynawskie, zwane też szkieletowymi lub kanadyjczykami. Tworzy je się z wyselekcjonowanego drewna iglastego, które poddawane jest specjalistycznej obróbce technologicznej. Odpowiada ona za trwałość surowca oraz jego odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (np. wilgoć, szkodniki, promieniowanie UV, ogień).

Domki kanadyjskie powstają z wcześniej przygotowanych modułów, co znacząco ogranicza czas budowy oraz koszt inwestycji. Według ekspertów budowa domku letniskowego w technologii skandynawskiej jest aż o 30% tańsza niż postawienie murowanego obiektu. Ponadto są to domki tanie w utrzymaniu i energooszczędne. Wyróżniają się też niezwykle estetycznym wyglądem i funkcjonalnością. Drewniany domek doskonale wkomponuje się w naturalne otoczenie i będzie prawdziwą ozdobą działki. Jego wnętrze możemy zaaranżować według własnego uznania. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na zdrowy mikroklimat, który zawdzięczamy drewnianym ścianom i pozostałym elementom konstrukcyjnym.

Komu powierzyć budowę domku szkieletowego?

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących budowę domów w technologii skandynawskiej. Warto jednak powierzyć to zadanie wykonawcy, który ma wieloletnie doświadczenie w branży i dziesiątki udanych realizacji na swoim koncie. Tym właśnie cechuje się przedsiębiorstwo Szwejko. Priorytetem firmy jest zadowolenie klienta, dlatego też każdy projekt szyty jest na miarę inwestora. Do budowy domów wykorzystuje się drewno najwyższej jakości, a sam montaż poszczególnych modułów prowadzony jest z dbałością o szczegóły. W przypadku domów z drewna znaczenie ma każdy pojedynczy gwóźdź i wkręt.

Nie ryzykuj! Postaw na profesjonalistów!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas