Materiał Partnera Zabudowy aluminiowe na balkony, tarasy i nie tylko

Zabudowy aluminiowe na balkony, tarasy i nie tylko

Zabudowy wykonane z aluminium sprawdzają się w obiektach użytkowych wyposażonych m.in. w balkony czy tarasy. W ten sposób można bowiem skutecznie zabezpieczyć wyznaczony obszar i jednocześnie dłużej z niego korzystać. Staje się on bowiem odporny na trudne warunki atmosferyczne – dzięki temu np. balkon może być z powodzeniem użytkowany nawet zimą. Gdzie jeszcze sprawdzają się zabudowy aluminiowe i czym dokładnie się charakteryzują?

Wytrzymała konstrukcja

Głównym atutem zabudowy aluminiowej jest jej wytrzymałość. Spore znaczenie ma również waga samego materiału wykorzystanego do jej przygotowania. W przypadku wspomnianego aluminium kolejną z zalet jest zatem lekkość, co pozwala zamontować zabudowę np. na balkonie czy tarasie bez konieczności dodatkowego wzmacniania elementów konstrukcyjnych. Aluminiowa zabudowa musi być jednak wykonana zgodnie z określonymi wymiarami i kształtem balkonu czy tarasu – z tego względu należy zlecić jej realizację specjalistycznej firmie, takiej jak np. Al&glass Karol Detmer.

Fachowcy są w stanie przygotować zabudowę z aluminiowych profili, dzięki którym możliwe jest zastosowanie systemu rozsuwania okien i ścian umieszczonych w takiej konstrukcji. Doskonale współgra ona bowiem z różnego rodzaju przeszkleniami, co zwiększa jej funkcjonalność. Ma zastosowanie najczęściej na wspomnianych już balkonach, jednak świetnie sprawdza się też w innych obszarach obiektów użytkowych – jakich dokładnie?

Wszechstronna zabudowa aluminiowa

Zabudowa z aluminium w połączeniu z przeszkleniami może być również idealnym elementem ochronnym na werandzie. Dzięki odpowiednio wykonanej konstrukcji aluminiowej można nawet stworzyć w pełni funkcjonalny tzw. ogród zimowy, dzięki czemu teren zielony znajdujący się na posesji będzie wykorzystywany w każdej porze roku. Zabudowy tworzą także bardzo skuteczną izolację termiczną i akustyczną, chroniąc użytkowników nie tylko przed niskimi temperaturami, ale także nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz.

Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zadbać o dyskrecję i swobodę we własnym domu. Pozostają przy tym nowoczesnymi, elegancko i estetycznie wyglądającymi konstrukcjami z wytrzymałego materiału. Zabudowy aluminiowe to zatem propozycja dla właścicieli nie tylko domów, ale też mieszkań czy nawet obiektów przemysłowych. Ich właściwe wykonanie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z balkonów czy tarasów, co w połączeniu z modernistycznym wyglądem sprawia, że zabudowy takie są coraz chętniej instalowane w różnego typu budynkach.

Opracowanie:

Karol Detmer Al&glass

Stepnica , Portowa 5 lok. 2

  • tel. 739 020 405

Podziel się