Materiał Partnera Systemy przesuwne wykorzystywane do otwierania okien i drzwi tarasowych.

Systemy przesuwne wykorzystywane do otwierania okien i drzwi tarasowych.

System przesuwny HS bardzo często wykorzystywany jest w montażu okien lub drzwi tarasowych. Jego dużą zaletą jest możliwość cieszenia się z posiadania ogromnej przestrzeni, tworzącej się na granicy pomieszczenia i ogrodu. System przesuwny HS to doskonałe rozwiązanie w przypadku chęci otworzenia okna będącego częścią przeszklonej ściany. Dodatkowo zapewnia to ogromny komfort w korzystaniu z tworzącego się przejścia.

Obecnie nowoczesne budownictwo oferuje mnogość systemów usprawniających tworzenie poszczególnych elementów budynków, jak również ich późniejsze korzystanie. Zabudowa balkonu lub tarasu w układzie 3+1 pozwala uzyskać zachwycającą panoramę za oknem. Tego typu rozwiązanie jest dość popularne we współczesnej aranżacji wnętrz, dlatego wiele osób zastanawia się nad zastosowaniem systemu przesuwnego typu HS. Konstrukcje tego typu umożliwiają w dość łatwy sposób wprawić drzwi lub okna w ruch. Dlatego wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w tworzeniu konstrukcji aluminiowych w swej ofercie ma tego typu mechanizm.

Charakterystyka systemu przesuwnego HS.

Mechanizm przesuwny zbudowany jest w taki sposób, że dużych rozmiarów skrzydło okna mogło być  poruszane w danym kierunku, z niezwykłą lekkością. Wszystko to jest zasługą prowadnic oraz systemu wózków o ogromnym zaawansowaniu technologicznemu. System HS umożliwia przesunąć dane skrzydło względem drugiego, tym samym tworząc ogromną przestrzeń ładnie komponującą się do pomieszczenia. Doskonale sprawdza się w znacznie szerszych i wyższych konstrukcjach niż te standardowe. Co więcej, ten system jest znacznie łatwiejszy w obsłudze. Nie wymaga użycia dużej siły, co sprawia, że korzystać z niego może każdy. Obecnie pojawiają się przedsiębiorstwa tworzące konstrukcję mające nawet 3 szyny. Dlatego warto sprawdzić ofertę firmy Archmak sp. z o.o. będącej dużym producentem takiego produktu na terenie Mińska Mazowieckiego.

System podnośno – przesuwny.

Aktualnie często spotykanym mechanizmem jest ten uchylno – przesuwny. Cechuje go przede wszystkim to, że skrzydło okienne może wyjechać z ramy i zmienić swoje ułożenie. Dodatkowo istnieje sposobność stworzenia tak zwanego uchyłu okna, gdy te są zamknięte. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni i w mniejszym stopniu wykorzystywanych przez domowników. Konstrukcje uchylno – przesuwne produkowane są z tworzywa jakim, jest aluminium. Sprawia to, że mechanizm ten jest wytrzymały, a dodatkowo stanowi on doskonałą izolację akustyczną. Zakłady konstrukcyjne pracujące głównie na elementach aluminiowych mają bogatą ofertę związaną z systemami otwierającymi duże, przeszklone drzwi tarasowe i okna. Odznaczają się wysoką jakością oraz dużą starannością w wykonaniu.

Opracowanie:

Archmak sp. z o.o.

Warszawa , al. Niepodległości 235/237 lok. 50

Podziel się