Artykuł sponsorowany Z jakich materiałów są wykonywane kontenery modułowe?

Z jakich materiałów są wykonywane kontenery modułowe?

Kontenery modułowe cieszą się coraz większą popularnością. Takie konstrukcje idealnie sprawdzają się w roli biur, pomieszczeń sanitarnych, socjalnych, magazynowych, mieszkalnych, a nawet medycznych. Można dowolnie je łączyć, tworząc kompleksy obiektów. Jakość kontenerów modułowych zależy od użytych do ich stworzenia materiałów. Z czego się je wykonuje? Wyjaśniamy poniżej.

Dzięki budownictwu modułowemu można szybko stworzyć pojedynczy obiekt lub ich zbiór. Niewątpliwą zaletą jest mnogość wariantów wyposażenia. Kontenery modułowe można wielokrotnie montować i demontować oraz transportować z miejsca na miejsce. W zależności od przeznaczenia ich konstrukcje mogą nieco się różnić.

Rama kontenera

Konstrukcja kontenera modułowego opiera się zwykle na stali. Szkielet powstaje z kształtowników i zimnogiętych profili (2-6 mm). Elementy zostają zespawane, by stworzyć ramę podłogi i stropodachu. Stal zostaje odtłuszczona poprzez śrutowanie, a następnie pomalowana, co zapewnia wysoką odporność na rdzę.

Ściany

Zewnętrzne ściany kontenerów modułowych wykonywane są z płyt warstwowych, niekiedy dodatkowo także gipsowo-kartonowych. Okładzinę stanowi blacha trapezowana. Ścianki działowe również powstają z płyt warstwowych i gipsowo-kartonowych. Do docieplania i izolacji wykorzystuje się wełnę mineralną, styropian lub PIR.

W ścianach zamontowane zostają okna PCV z zespolonymi szybami. Drzwi zewnętrzne są stalowe i odpowiednio ocieplone, natomiast wewnętrzne powstają z płyt – tłumaczy ekspert z firmy Modular System.

Z nieco innymi materiałami mamy do czynienia w przypadku kontenerów chłodniczych. Ściany powstają z poliuretanowych paneli, pokrytych z zewnątrz blachą aluminiową, a wewnątrz taką, która nadaje się do przechowywania żywności. Drzwi wykonuje się z tych samych materiałów.

Kontenery modułowe wyposażane są także, w zależności od potrzeb, w instalację elektryczną i grzewczą, sanitarną, odgromową i inne.

Podłoga i dach

Podłogi w kontenerach modułowych składają się z kilku warstw. Powstają z płyt wiórowych lub CETRIS i są izolowane wełną mineralną. Od wewnątrz pokrywa je wykładzina PCV. W kontenerach chłodniczych podłogi wykonuje się z profili aluminiowych typu T, ryflowanych blach aluminiowych lub wylewki elastycznej (z żywicy epoksydowej lub poliuretanu).

Jeśli chodzi o dach, z zewnątrz pokrywa go blacha ocynkowana. Kolejne warstwy mogą stanowić wełna mineralna, paroizolacja i okładzina drewnopodobna lub płyty warstwowe pokryte blachą.

Budownictwo modułowe pozwala obecnie najszybciej stworzyć biuro, pomieszczenia sanitarne czy magazyny. Kontenery są równocześnie komfortowe dla użytkowników i estetyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas