Artykuł sponsorowany Materiały do budowy ścian zewnętrznych w ofercie hurtowni budowlanej Rol-Bud

Materiały do budowy ścian zewnętrznych w ofercie hurtowni budowlanej Rol-Bud

Hurtownia budowlana Rol-Bud zlokalizowana jest w miejscowości Człopa, w województwie zachodniopomorskim. Jako członek Grupy SBS może się pochwalić szeroką ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych. Znajdziemy tu między innymi rozbudowaną gamę produktów przeznaczonych do budowy ścian zewnętrznych. Jakie technologie cieszą się obecnie największą popularnością wśród inwestorów?

Ściany z wyrobów ceramicznych

Mówiąc o wyrobach ceramicznych, mamy na myśli cegły i pustaki. Każdy z tych materiałów powstaje z gliny. Hurtownia Rol-Bud oferuje pustaki tradycyjne i poryzowane. Te drugie należą do najczęściej wybieranych towarów. Dlaczego? Cechują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, akustycznymi i technicznymi. Pustaki ceramiczne nadają się do wznoszenia ścian jedno-, dwu- i trójwarstwowych. Chętnie stosuje się je w budownictwie energooszczędnym. A co z cegłami? Do wyboru są cegły pełne lub drążone, jednak nie używa się ich do wznoszenia całych budynków. Cegły służą obecnie jako element warstwy licowej murów trójwarstwowych oraz do budowy filarków.

Ściany z silikatów

Silikaty, czyli wyroby wapienno-piaskowe wyróżniają, się dużą masą. Ich gęstość wynosi nawet 1400-200 kg/m3. Ma to niebagatelny wpływ na charakterystykę wybudowanych z nich ścian. Silikatowe bloczki i cegły cechują się dużą odpornością na ściskanie, dobrą izolacyjnością akustyczną i pojemnością cieplną. Mają jednak przeciętne parametry termoizolacyjne, przez co ściany wymagają docieplenia. Jak przekonuje specjalista z hurtowni Rol-Bud – cegły, bloczki i kształtki silikatowe są wyrobami ekologicznymi. Ich produkcja nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Ponadto, badania dowiodły, że ten rodzaj materiałów budowlanych, wykazuje najniższą promieniotwórczość naturalną ze wszystkich wymienionych w tym artykule.

Ściany z betonu komórkowego

Beton komórkowy stosowany jest w budownictwie od lat 30. ubiegłego wieku. Po dziś dzień inwestorzy cenią go za doskonałe właściwości termoizolacyjne. Bloczki z gazobetonu świetnie zabezpieczają ściany przed czynnikami atmosferycznymi i rozwojem pleśni. Wszystko dzięki ich wysokiej porowatości, która pozwala murom „oddychać”. Co więcej, bloczki z betonu komórkowego są lekkie, co ułatwia i przyspiesza wznoszenie ścian. Czy ten materiał budowlany ma jakieś wady? Owszem, jest bardzo kruchy. Uszkodzony bloczek nie nadaje się do budowy, trzeba zastąpić go nowym, co może spowodować wzrost kosztów inwestycji.

Która z wymienionych wyżej technologii budowy ścian jest najlepsza? To zależy od indywidualnych preferencji inwestora i charakterystyki projektu architektonicznego domu. Niezdecydowani klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne personelu hurtowni Rol-Bud. Załoga zna branżę od podszewki i potrafi trafnie doradzić wybór poszczególnych towarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas