Artykuł sponsorowany Z czym wiąże się wymiana okien w domu?

Z czym wiąże się wymiana okien w domu?

Zakup okien to inwestycja, którą przeprowadza się przeważnie co kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Najczęstsze powody to rozsychające się drewno, pożółkłe ramy PCV, porysowane szkło, zniszczone okucia, przestarzałe technologie, przeciągi i liczne mostki termiczne. Wymianę okien powinieneś dobrze zaplanować, aby wszystko odbyło się bez żadnych problemów.

Popraw funkcjonalność swoich okien

Wymiana okien wiąże się z pobraniem wymiarów, wyborem ramy i ustaleniem ceny. Można przy okazji zmienić niefunkcjonalne rozwiązania. Potrzebujesz dodatkowych rozszczelnień? Wolisz dwa okna mniejsze zamiast jednego dużego? A może przez aranżację pomieszczenia nie jesteś w stanie swobodnie otwierać okna? Szeroki wybór zróżnicowanych rozwiązań posiada firma BONA. Zaplanuj funkcjonalność stolarki od początku. Weź jednak pod uwagę to, że profile w nowych oknach mogą być grubsze niż w starych. Możesz zdecydować się na okna o zwiększonej akustyce, niższej przenikalności ciepła, większym poziomie bezpieczeństwa czy mniejszej ekspozycji przenikającego światła słonecznego. Pamiętaj, że szczelne okna wymagają sprawnej wentylacji w domu. W starych budynkach zaleca się stosowanie wywietrzników.

Nie szukaj sposobów na oszczędzanie 

Okna przeważnie zamawia się na indywidualne zamówienie. Pomiary, wstawienie i wykończenie możesz wykonać samodzielnie, lecz nie zalecamy tego robić. Niewłaściwe zmierzenie unieważnia zwrot okien pod względem niedopasowania do otworów. Niepoprawne wstawienie grozi powstaniem mostków termicznych. Można czasem spotkać się z opinią, że nowa stolarka nie trzyma ciepła. Współczesne okna drewniane, PCV i aluminiowe są bardzo szczelne, lecz na nic się zdają nowe technologie, gdy w grę wchodzi amatorski montaż. Wykończenie to najmniej inwazyjny proces. Możesz wykonać to samodzielnie, o ile masz odpowiednie materiały. 

Przygotuj się do wymiany okien 

Po złożeniu zamówienia otrzymasz informację dotyczącą czasu realizacji i terminu montażu. Wymiany przeważnie dokonuje się w ciągu jednego dnia. Najlepszą porą jest późna wiosna lub wczesna jesień, gdy temperatura wynosi około 16°C. Zaleca się nie robić tego w skrajnych warunkach jak deszcz, silny wiatr, wysokie i niskie temperatury. Pamiętaj, że usunięcie starych okien spowoduje wyziębienie się mieszkania. Jeśli chcesz, by praca przebiegła jak najszybciej, przygotuj wcześniej stanowisko do wymiany. Zdejmij firanki, zasłony i karnisze, a także poodsuwaj meble. Znajdź miejsce na składowanie wyjętych okien. Na podłogi połóż kartony lub folie, aby zabezpieczyć je przed porysowaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas