Artykuł sponsorowany Stolarka przeciwpożarowa.

Stolarka przeciwpożarowa.

Drzwi przeciwpożarowe wyróżniają się specjalną konstrukcją zapobiegającą pożarom. Muszą posiadać takie zabezpieczenia przeciwpożarowe, żeby uzyskanie wysoki poziom ochrony w razie ich wystąpienia. Stolarka przeciwpożarowa jest jednym z istotnych elementów systemów przeciwpożarowych stosowanych w budynkach handlowych, przemysłowych, mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Co to są drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe są specjalnym rodzajem wewnętrznej stolarki drzwiowej, stosowanej dla zagwarantowania osobom przebywającym w budynku, bezpieczeństwa w razie pożaru. Drzwi przeciwpożarowe dają możliwość osobom przebywającym w budynku więcej czasu, by mogły bezpiecznie się oddalić lub opuścić obiekt. Drzwi przeciwpożarowe zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru do innych części budynku, chronią przed skutkami pożaru i wysoką temperaturą.

Jakie przepisy prawne określają bezpieczeństwo przeciwpożarowe?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zastosowanie specjalnych drzwi, jak i innych elementów stolarki przeciwpożarowej, jest konieczne w każdym budynku użyteczności publicznej. Drzwi przeciwpożarowe są montowane w hotelach, bibliotekach, urzędach, szpitalach, w placówkach oświatowych i tym podobnych obiektach. Niezastosowanie się do tych przepisów powoduje, że nowe budynki nie zostają dopuszczone do użytkowania. W domach prywatnych montaż jest uzależniony od woli właściciela. Warto zdecydować się zakup drzwi przeciwpożarowych, by zwiększyć bezpieczeństwo domowników, w razie pożaru, który jeśli powstanie, to szybko się rozprzestrzenia. Stolarka przeciwpożarowa pozwala na odgrodzenie przed pożarem i dymem części budynku. Ułatwia szybką ewakuację i daje możliwość uchronienia sporej części mienia.

Z jakich materiałów wykonywane są drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe w budynkach użyteczności publicznej, wykonywane są z drewna, stali lub z profili aluminiowych. Niezależnie od materiału muszą być zachowane najwyższe parametry ognioodporności. Stosuje się także specjalne klamki z ognioodpornych materiałów, pęczniejące uszczelki, a także inne rozwiązania, które zapobiegają szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia i dymu. Drzwi przeciwpożarowe mogą być też całkowicie przeszklone. Specjalne profile wewnętrzne i zewnętrzne oraz ognioodporne ściany, muszą mieć właściwości przeciwpożarowe. Przed zakupem warto zapytać eksperta w TSO Lesław Chorościn, jakie drzwi przeciwpożarowe zagwarantują bezpieczeństwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas