Artykuł sponsorowany Wysokogatunkowe blachowkręty w ofercie hurtowni Metalex

Wysokogatunkowe blachowkręty w ofercie hurtowni Metalex

Rynek elementów złącznych jest bardzo rozbudowany. Szczególne miejsce zajmują na nim blachowkręty. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do łączenia materiałów metalowych, ale nie tylko. Równie dobrze można użyć ich do łączenia ze sobą elementów drewnianych czy wykonanych z tworzywa sztucznego. Jakie rodzaje blachowkrętów oferuje hurtownia artykułów metalowych Metalex?

Gdzie stosuje się blachowkręty?

Blachowkręty stosuje się w różnych branżach przemysłowych – począwszy od motoryzacyjnej, przez dekarską, na meblarskiej kończąc. Elementy te pozwalają na stworzenie trwałego, taniego i szybkiego łączenia w wielu różnych konstrukcjach. Warunkiem jest jednak to, by blachowkręty nie były często odkręcane i przykręcane, gdyż może to negatywnie wpłynąć na trwałość połączenia. Jak informuje specjalista z hurtowni artykułów metalowych Metalex:

„Blachowkręty idealnie nadają się do łączenia blach tej samej grubości. Powszechnie stosuje się je również do mocowania tapicerki samochodowej i elementów wyposażenia wnętrza aut. Blachowkręty dobrej jakości są zdecydowanie twardsze od np. wkrętów do drewna, co pozwala na ich szersze wykorzystanie w domu i przemyśle”.

Jakie rodzaje blachowkrętów dostępne są w ofercie firmy Metalex?

Hurtowanie Metalex słynie z bogatego asortymentu. Flagowym produktem firmy są akcesoria złączne, w tym blachowkręty. Każdy majsterkowicz znajdzie tu kilka rodzajów tych produktów. Do najpopularniejszych blachowkrętów należą:

  • blachowkręty samowiercące – dzięki nim można łączyć ze sobą materiały metalowe, stalowe, a nawet betonowe; blachowkręty samowiercące dzielą się na skrzydełkowe, z łbem stożkowym, soczewkowym, płaskim, sześciokątnym i półokrągłym; mają ostry gwint i końcówkę przypominającą wiertło,
  • blachowkręty samogwintujące – pozbawione są zaostrzonej końcówki i mają gwint o niewielkim uskoku,
  • blachowkręty farmery – służą do łączenia blachy z materiałami drewnianymi; cechuje je gwint o dużym uskoku; do ich montażu potrzebna jest specjalna podkładka np. gumowa, która uszczelnia połączenie.

Z czego wykonane są blachowkręty?

Wysokogatunkowe blachowkręty produkowane są ze stali nierdzewnej lub węglowej, która często wzmocniona jest dodatkową warstwą cynku. Dzięki temu blachowkręty nie ulegają korozji i wykazują zwiększoną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i trudne środowisko pracy. Niektóre modele blachowkrętów wyposażone są także w powłokę antypoślizgową. Przy wyborze blachowkrętów należy kierować się ich wysokością, typem łba oraz średnicą kołnierza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas