Artykuł sponsorowany Wynajem kontenera na śmieci – kiedy to ma sens?

Wynajem kontenera na śmieci – kiedy to ma sens?

Wynajem kontenera na śmieci to rozwiązanie, które jest potrzebne szczególnie w sytuacji wymagającej pozbycia się odpadów budowlanych, gruzu, starych mebli i innych niepotrzebnych rzeczy. Najczęściej pojemniki te są wykorzystywane wtedy, gdy przeprowadza się prace remontowo – budowlane i trzeba wyrzucić gruz w dużych ilościach, odpady z ogrodu, drzwi lub okna itd. Z całą pewnością kontenery na śmieci będą przydatne także podczas budowy, remontu lub porządkowania piwnicy. Dlaczego warto wynajmować kontenery na śmieci?

Wynajem kontenera na śmieci podczas remontu – zalety

Zgodnie z przepisami, które wprowadziła ustawa „śmieciowa” zarówno odpady budowlane, jak i remontowe muszą być dostarczone do miejsca, gdzie będą przetworzone i odzyskane. Nie można składować takich elementów. W większości wypadków gruz powstający podczas remontu powinien być poddawany recyklingowi. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na naturalne wydobycie surowca, obniża się koszty materiałów i odciąża środowisko naturalne. Wynajem firmy oferującej kontenery na śmieci jest więc doskonałym rozwiązaniem.

Wynajem kontenera na śmieci to także duże ułatwienie pod kątem logistyki. Specjalistyczne firmy, które oferują wynajem takich pojemników, podstawiają go w ustalone wcześniej miejsce. Kontenery dostępne są w różnych wymiarach, które można dopasować do rodzaju odpadów. Pojemnik wypożycza się na pewien okres czasu, po którym zostaje zabrany. Firmy oferują także wywożenie, demontowanie i utylizowanie odpadów budowlanych zgodnie z przepisami prawa. Dużą zaletą jest także fakt, że kontenery dostarczane są transportem firm oferujących wynajmowanie pojemników. Kierowcy mogą ustawić je nawet w trudnych warunkach i w zatłoczonych centrach miast. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy kontener ma stanąć na terenie działki innego właściciela, to niezbędna będzie na to jego zgoda.

Czy warto wynajmować kontenery na śmieci?

Remont i budowa to czas, który zawsze wiąże się z produkcją dużej ilości odpadów wielkogabarytowych, które trzeba gdzieś przechowywać. Śmieci takiego rodzaju można zbierać w jednym miejscu, aby na zakończenie budowy odpowiednio je zutylizować i przetransportować. Wynajem kontenera pozwala zachować porządek w trakcie prac budowlanych. Jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie, niż zakup pojemników na odpady. Z opcji wynajmu kontenera można skorzystać w dowolnej chwili, a po jego zapełnieniu firma zabierze pojemnik. Nie trzeba więc martwić się o kwestie logistyczne.

Jak mówi pracownik ze skupu makulatury Kornex, oferującego wynajem kontenerów: Pozbycie się odpadów wielkogabarytowych to proces, który wymaga odpowiedniej logistyki z uwagi na ciężar i rozmiar śmieci. Należy zastosować specjalne kontenery i transport, które znacznie ułatwią wywóz zalegających odpadów. Kontenerowy wywóz śmieci jest o tyle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ termin odbioru można dopasować do swoich potrzeb. Kontener zostanie zabrany najszybciej jak to możliwe razem z odpadami znajdującymi się wewnątrz.

Wynajem kontenerów na śmieci to rozwiązanie, które pomaga pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, a także zachować porządek na placu budowy. Aby jednak mieć pewność i gwarancję rzetelnej usługi, warto wybierać jedynie profesjonalne firmy oferujące takie usługi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas