Materiał Partnera Wymiana grzejników metodą zamrażania

Wymiana grzejników metodą zamrażania

Wymiana grzejników na nowe często jest podyktowana nie tyle ich uszkodzeniem lub obniżoną sprawnością, co jest jednak bardzo ważne, ale często ma związek z remontem pomieszczeń. Chęć posiadania nowoczesnych grzejników dekoracyjnych to jedno. Druga sprawa polega na tym, aby zrobić to w precyzyjny sposób i zgodny z przepisami. Jeśli mieszkasz zatem w bloku, kamienicy, czy apartamencie, a grzejniki chcesz wymienić w sezonie grzewczym, musisz skorzystać z usług firm, znających metodę zamrażania!

Kiedy należy wybrać metodę zamrażania przy wymianie grzejników?

Metoda zamrażania przy wymianie grzejników stosowana jest wtedy, kiedy nie ma możliwości wstrzymania pracy całej sieci wewnętrznej centralnego ogrzewania. Stosuje się ją dla komfortu domu tak, aby przy remoncie móc korzystać z innych pomieszczeń przy przyjemnej temperaturze; czy przy konieczności/chęci wymiany grzejników w budynkach wielorodzinnych, kiedy dana spółdzielnia, czy inni mieszkańcy nie zgodzą się na opróżnienie systemu C.O. Oczywiście zgodę taką możemy uzyskać latem i późną wiosną. Jesień i zima, oraz wczesna wiosna to okresy, kiedy modernizacje grzejników mogą być przeprowadzane skutecznie, szybko, bezinwazyjnie i tanio, tylko w modelu zamrażania rur.

Na czym polega metoda zamrażania?

Metoda zamrażania przy wymianie grzejników dotyczy przede wszystkim rur. Mowa o przewodach miedzianych, czy wykonanych z innych metali. Technika ta przy tym jest możliwa do zastosowania przy różnych modelach rur, ich różnych średnicach oraz kształtach. Sam proces zamrażania rur polega zaś na stworzeniu w ich wnętrzu czopa lodowego. Jego zadaniem jest zatrzymanie przepływu wody, nawet przy bardzo wysokim ciśnieniu. W sezonie grzewczym jest to możliwe tylko dzięki zamrożeniu gałązki grzejnika na odpowiedniej wysokości, a regulacja przepływu wody, musi odbywać się również poprzez kalibrację zaworu termostatycznego.

Jeśli chodzi o środek mrożący stosowany przy metodzie zamrażania przy wymianie grzejników, warto wiedzieć, że wykorzystuje się do tego specjalistyczny osprzęt. Mowa przede wszystkim o urządzeniu absorpcyjnym, które swoje działanie opiera o czynnik chłodniczy. Ten pobiera ciepło z chłodzonego otoczenia, co umożliwia osiągnięcie temperatury nawet do minus 30 stopni Celsjusza. Nie istnieje zatem możliwość taka, że czop lodowy rozpuści się, a przy zdemontowanym grzejniku pojawi się strumień wody, którego nie będzie można powstrzymać.

Komu zlecić proces zamrażania rur i wymiany grzejników?

Pracami związanymi z wymianą grzejników i metodą zamrażania, zajmują się obecnie tylko najlepsze pracownie instalatorskie. Najlepiej wybierać te o szerokim wyspecjalizowaniu oraz wielu pomyślnie przeprowadzonych zleceniach. Tu warto wyróżnić firmą GAZ-MAJSTER, która słynie z obsługi sieci wewnętrznych gazowych, z czyszczenia chemicznego rur, z prac hydraulicznych, czy z podłączania w domach popularnych Junkersów. To właśnie takie przedsiębiorstwa przygotują odpowiedni projekt, doradzą jakie nowe grzejniki warto zakupić, a następnie szybko dokonają ich montażu. W modelu wymiany metodą zamrażania, w bezpieczny sposób pracownie takie dokonają demontażu starego grzejnika i zamontowania nowego, bez konieczności odcinania obiegu wody… 

Opracowanie:

Gaz-Majster Krzysztof Bernat

Łódź , Ananasowa 5

  • tel. 607 202 130

Podziel się