Artykuł sponsorowany Wylewanie podkładów posadzkowych przy użyciu miksokreta

Wylewanie podkładów posadzkowych przy użyciu miksokreta

Wykonywanie podkładów posadzkowych za pomocą miksokreta coraz bardziej zyskuje na popularności. W związku z ilością prac na budowach coraz więcej firm budowlanych wyposażonych jest w to urządzenie. Mimo to, ekipę zajmującą się wylewkami powinniśmy zamówić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Podczas rozmów z pracownikami takiej firmy należy uzgodnić wszelkie informacje dotyczące wykonywania wylewki. Samo układanie wylewki nie jest skomplikowane, szczególnie dla fachowców.

Uzgadnianie firmy zajmującej się wylewkami

Ze względu na to, że z roku na rok jest wykonywanych coraz więcej robót budowniczych, powinniśmy umawiać się z firmami budowlanymi ze sporym wyprzedzeniem. Tak samo w przypadku ekipy budowlanej zajmującej się wykonywaniem podkładów posadzkowych. W związku z tym, że technologia wykorzystująca miksokreta jest coraz popularniejsza, wskazane jest, aby uzgadnianie warunków współpracy z firmą posiadającą taki agregat rozpocząć nawet kilka miesięcy przed realizacją zlecenia.

Podczas umawiania się z firmą wykonującą wylewki należy skonsultować informacje dotyczące niezbędnych materiałów oraz ich ilości. Zazwyczaj do wykonywania podkładów posadzkowych potrzebne jest kruszywo, którym najczęściej jest piasek i cement. Ostatnim składnikiem jest woda ale jej nie trzeba wcześniej kupować. Gdy zależy nam na wykonaniu podgrzewanej wylewki, wówczas trzeba z ekipą budowlaną uzgodnić wybór odpowiednich plastyfikatorów. W trakcie rozmów z pracownikami musimy także pamiętać o zbrojeniu podkładu oraz kto i jaki materiał będzie kupował.

Jak przebiega wylewanie podkładu?

Kiedy już mamy wszystko uzgodnione z firmą budowlaną, przychodzi czas, w którym jej pracownicy mogą rozpocząć swoją pracę. Firma budowlana Luksbud ze Strzebinia wykonywanie wylewki rozpoczyna od sprawdzenia grubości warstw podłogi, które umieszczone są w projekcie. Do wyznaczenia tego wykorzystuje się elektroniczny niwelator. Oznaczenia poziomu wylewki zaznacza się na ścianach wokół podłogi.

Beton podkładu posadzkowego oddziela się od ścian za pomocą dylatacji obwodowych. Jako dylatacja obwodowa zazwyczaj służy pianka dylatacyjna, którą montuje się do ścian. Pianka ta jest szeroka na 10cm i gruba na 5mm. Należy zwrócić uwagę na to, aby podczas wylewania podkładu pianka nie opadała. Gdy robimy podkład posadzkowy w dużych pomieszczeniach zwykle stosuje się poziomie łaty. Rozłożone są co 1-1,5m, a ich rola to ułatwianie ściągania wylewki. Gotowa wylewka powinna sięgać wierzchowi łat.

Do wykonywania wylewki potrzebnych jest kilka osób. Jedna osoba z firmy budowlanej zajmuje się obsługa miksokreta, a pozostali członkowie ekipy odpowiedzialni są za pracę wewnątrz budynku. Miksokret za pośrednictwem podajnika transportuje półsuchą zaprawę, którą należy na bieżąco rozgarniać i wyrównywać. Na koniec należy zatrzeć mieszankę, aby podkład posadzkowy był równy i gładki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas