Artykuł sponsorowany Zastosowanie posadzki anhydrytowej w domu jednorodzinnym.

Zastosowanie posadzki anhydrytowej w domu jednorodzinnym.

Budowa domu to szereg wyborów, które musisz dokonywać. Dzisiaj omówię sposób wykonania posadzki. Tradycyjna wylewka to mieszanka cementu i żwiru. Wykonywana jest bezpośrednio na miejscu budowy. Aktualnie rosnącą popularnością cieszy się odpowiednio skomponowany konglomerat zwany anhydrytem. Jej składniki są dozowane komputerowo, dzięki temu jej skład może być za każdym razem identyczny.

Właściwości i zastosowanie wylewki anhydrytowej.

Stanowi idealne podłoże pod płytki i panele. Wylewka anhydrytowa przywożona jest na budowę w postaci płynnej. Dzięki swojej konsystencji ma właściwości samopoziomujące i daje możliwość uzyskania idealnie równej powierzchni.  Anhydryt nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych zabiegów typowych dla posadzki cementowej. Wystarczy odczekać 24 – 48 h i można kontynuować prace w budynku. Wykończenie podłogi jest możliwe po kilkunastu dniach. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie ma konieczności zawieszania innych prac wykończeniowych w domu.

Najważniejszą właściwością posadzki anhydrytowej jest niski współczynnik kurczenia. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo jej zbroić. Wylewane pola mogą być większe i nie ma konieczności dzielenia na mniejsze obszary oraz uwzględniania dylatacji.

Ma mniejszą odporność na działanie wody, stąd wylanie posadzki anhydrytowej w łazience, pralni czy garażu powinno być zabezpieczone za pomocą dodatkowej izolacji podpłytkowej. Ta właściwość sprawia, że idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, ale nie powinna być stosowana na zewnątrz budynku.

Idealnie nadaje się do zastosowania w przypadku ogrzewania podłogowego. Posadzka anhydrytowa dzięki swojej płynnej konsystencji idealnie opływa rury grzewcze nie pozostawiając miejsca na powietrze. Wybierając tego typu system grzewczy, należy pamiętać o skróceniu czasu nagrzewania podłogi. W przypadku anhydrytowej wylewki czas nagrzewania jest skrócony o połowę w porównaniu z tradycyjnym cementem. Wpływa to na komfort i funkcjonalność podłogowego systemu ogrzewania.

Zdaniem Dariusza Witkowskiego z Wit-Bet: Posadzki wykonane z anhydrytu są wytrzymalsze od jastrychu cementowego pod względem zginania i ściskania. Mają bardzo mały współczynnik rozszczelnienia. Poza tym podłoga z niej wykonana jest lżejsza. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania komputerowego mieszanka ma odpowiednią kompozycję i konsystencję. Nasza ekipa budowlana to gwarancja wysokiej jakości posadzek, które są jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych. Pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów i dotrzymujemy terminów.

Jak widzisz posadzki anhydrytowe to idealne rozwiązanie przy budowie domu jednorodzinnego. W połączeniu z profesjonalnym wykonawcą posadzek anhydrytowych masz pewność, że twój dom zyska solidne posadzki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas