Materiał Partnera Wood-Art Andrzej Pęcek  Jakie materiały sprawdzą się na nowoczesne schody wewnętrzne?

Wood-Art Andrzej Pęcek Jakie materiały sprawdzą się na nowoczesne schody wewnętrzne?

Decydując się na schody wewnętrzne do domu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ilość miejsca, jakiego potrzebuje dany rodzaj schodów, ale również sposób ich wykończenia i materiały, z których będą wykonane. W firmie Wood-Art specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i montażu schodów można liczyć na idealne dopasowanie każdego elementu konstrukcyjnego schodów do charakteru i stylu budynku. Jakie materiały stosowane są do produkcji schodów? Czym kierować się przy wyborze produktów do ich budowy?

Jakie materiały można zastosować do budowy schodów?

Schody wewnętrzne mogą być oparte na stelażu, solidnym fundamencie lub zamontowane jako tzw. schody samonośne. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Wood-Art Andrzej Pęcek

Dobrze dobrane schody umożliwiają nie tylko przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku, ale także są elementem ozdobnym pomieszczeń. Swym kształtem, sposobem wykończenia powinny zawsze pasować do stylu danego obiektu budowlanego. Do produkcji schodów wewnętrznych można zastosować praktycznie każdy ze znanych materiałów budowlanych. Co ważne, zarówno kamień, szkło, drewno, jak i beton mogą być użyte samodzielnie, jak również w kombinacji mieszanej. W zależności od tego, z czego wykonane będą stopnie, poręcze i balustrady można nadać konstrukcji styl klasyczny, czy też nowoczesny.

Czym kierować się przy wyborze materiału na schody do domu jednorodzinnego?

Jak informuje nas nasz rozmówca, materiał, z którego planuje wykonać się schody, determinuje konstrukcję i rodzaj schodów, jaki może być użyty w danym pomieszczeniu. Typ materiału na stopnie w firmie Wood-Art, produkującej schody od 2011 roku, zawsze dobiera się — tak, jak to zostało napisane wyżej: do charakteru wnętrza i wykończenia. Schody drewniane sprawdzają się do każdego stylu, choć wymagają one okresowej konserwacji. Gdy szukamy modeli  „niezajmujących”, warto wybrać schody obkładkowe na konstrukcję z betonu. Decydując się na schody od producenta, nie tylko można dobrać materiał na biegi, ale też ich typ do wielkości pomieszczenia.

Opracowanie:

Wood-Art Andrzej Pęcek

Tokarnia 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas