Artykuł sponsorowany Wykorzystanie technologii prefabrykacji w produkcji biegów schodowych

Wykorzystanie technologii prefabrykacji w produkcji biegów schodowych

Technologia prefabrykacji elementów betonowych znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Korzystając z niej, wytwarza się m.in. biegi schodowe – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wykonanie ich tą metodą daje liczne korzyści i jest opłacalne zwłaszcza w przypadku schodów o skomplikowanej geometrii. Dowiedz się więcej o technologii prefabrykacji biegów schodowych.

Jak powstają prefabrykowane biegi schodowe?

Podstawą stworzenia prefabrykowanych biegów schodowych jest szczegółowy projekt, na podstawie którego powstaje forma. Kolejny etap obejmuje przygotowanie zbrojenia i umieszczenie go w formie. Następnie forma ze zbrojeniem zalewana jest betonem o odpowiednich parametrach. Dla przykładu firma MB PREFABRYKATY SP. Z O.O. stosuje beton o klasie jakościowej C30/37. Cały proces produkcji biegów schodowych prefabrykowanych zamyka się zwykle w okresie 2 tygodni.

Nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne dysponują zaawansowanymi, zarządzanymi komputerowo systemami dozowania składników i mieszania ich oraz późniejszej kontroli. Dzięki temu ich klienci mogą mieć pewność co do jakości prefabrykatu i jego parametrów. Ważny dowód na zgodność wyprodukowanego elementu z deklaracjami producenta to Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji. Zawsze warto się upewnić, czy dana firma uzyskała taki dokument.

Dlaczego warto stosować prefabrykowane biegi schodowe?

Technologia prefabrykacji biegów schodowych jest bardzo praktyczną alternatywą dla tradycyjnej metody wylewania schodów betonowych. Korzyści płynące z użycia gotowych elementów to:

  • krótszy czas wytwarzania;

  • brak konieczności zatrudnienia fachowców do wykonania schodów – dodatkowa oszczędność pieniędzy;

  • prefabrykowane biegi schodowe są wytwarzane dokładnie według podanych parametrów – bez odchyleń i niedoróbek, każdy stopień ma taką samą wysokość; takiej precyzji nie da się uzyskać tradycyjną metodą wylewania;

  • montaż gotowych biegów schodowych jest prosty i zajmuje zaledwie kilka godzin;

  • prefabrykaty nie wymagają dodatkowej obróbki, można od razu wykończyć je wybraną okładziną (np. drewnem albo płytkami).

Stosowanie prefabrykowanych biegów schodowych jest tym bardziej opłacalne, im bardziej skomplikowana jest ich geometria. Za wylanie złożonych kształtów fachowcy podają nawet 2-3 razy wyższe stawki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas