Materiał Partnera Wielozadaniowe dźwigi samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Wielozadaniowe dźwigi samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Istnieją różne rodzaje dźwigów, projektowane z myślą o wielu branżach, nie tylko budownictwie, ale również transporcie czy przemyśle. W zależności od udźwigu, mogą one służyć do montowania, przenoszenia lub przesuwania przedmiotów o mniejszych lub większych gabarytach, od drobnych elementów, szalunków po kontenery, moduły prefabrykowane, bale czy słupy. Co jeszcze warto wiedzieć o urządzeniach takich jak dźwigi? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Mechanizm dźwigowy to niewątpliwie jeden z czołowych wynalazków czasów nowożytnych, ale jego największy rozkwit przypada na lata powojenne, gdy zaczęto na masową skalę odbudowywać zniszczone miasta Europy. Dziś powszechnie znane są dźwigi o 3 rodzajach napędu: hydraulicznym, elektrycznym lub mechanicznym, zaś określenia: dźwig samochodowy używa się zamiennie ze słowem: żuraw.

Dźwigi do 40 ton dla budownictwa

Mimo wielu zróżnicowanych funkcji dźwigi samochodowe cieszą się od lat największym zainteresowaniem wśród inwestorów, wykonawców, jak i generalnych wykonawców, którzy wynajmują tego typu maszyny, by bezpiecznie oraz szybko dostarczać materiały budowlane w określone miejsca na placu budowy i poza jego obrębem. Dźwig przydaje się już na samym początku inwestycji, kiedy pojawia się potrzeba instalacji kontenerów dla obsługi. To też niezawodne wsparcie podczas montażu wielko- powierzchniowych hal.

Nowoczesne dźwigi samochodowe są też wykorzystywane przy skomplikowanych wyburzeniach i rozbiórkach budynków, kiedy pojawia się konieczność demontażu oraz przestawiania dużych, niebezpiecznych elementów konstrukcyjnych, starych prefabrykatów. Tutaj sprawdzają się doskonale urządzenia dźwigowe z opcją podnośnika.

Żurawie dla transportu i przemysłu

Żurawie znajdują też zastosowanie w przemyśle, takim jak drzewny, gdzie załadunek i transport karczowanych drzew muszą odbywać się szybko oraz z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wynajem dźwigu z doświadczonym operatorem pozwala chronić osoby i kosztowny surowiec, co ma odniesienie nie tylko do przemysłu drzewnego, ale też transportu.

Dźwigi dla transportu, budownictwa oraz przemysłu możesz wypożyczyć w wielu specjalistycznych firmach. W województwie zachodniopomorskim wynajmuje go firma Usługi Dźwigowe Edward Muzyka. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz maszyny 18 czy 40 ton, znajdziesz tu wariant na miarę swoich potrzeb.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas