Materiał Partnera W jakim celu wykonuje się cyklinowanie parkietów?

W jakim celu wykonuje się cyklinowanie parkietów?

Obecnie w wielu nowoczesnych wnętrzach nadal stosuje się drewniane parkiety, które mają za zadanie nadać całości ponadczasowego charakteru. Tak naprawdę podłogi wykonane z tego surowca nigdy nie wyjdą z mody. Mają za zadanie głównie wprowadzić przytulną atmosferę całego wnętrza. Dzięki nim każde pomieszczenie stanie się przytulne oraz ciepłe. Wbrew pozorom ten materiał nie należy do najtańszych rozwiązań.

Czym właściwie jest cyklinowanie?

Wbrew pozorom cyklinowanie to wieloetapowy proces. Wszelkie prace powinny rozpocząć się od usunięcia zniszczonej warstwy przy pomocy specjalistycznej maszyny szlifującej, którą jest cykliniarka. Specjaliści z firmy Janusz Kluziak Firma Usługowo-Handlowa Panele. Podłogi. Parkiety przypominają, że wszelkie prace przebiegają w wielu etapach. Wszystko uzależnione jest od stopnia zniszczenia nawierzchni. Cyklinowanie podłogi wymaga wykorzystanie papieru ściernego o różnej gramaturze, co pozwoli na starcie jak najmniejszej ilości drewna. Pozwoli to na usunięcie wszelkich wgłębień oraz rys, a nawet pojawiających się wraz z czasem użytkowania przebarwień. Oczywiście w niektórych przypadkach niezbędne jest wypełnienie usterek preparatem na bazie żywicy. W ten sposób przygotowana podłoga musi zostać wypolerowana przy pomocy wolnoobrotowej maszyny. Jak widać, proces konserwacji drewnianych podłóg wymaga dość dużej ilości czasu, a przede wszystkim dokładności.

Kiedy wykonać cyklinowanie?

Niewiele osób wie, że cyklinowanie może być wykonane zarówno na zwykłym parkiecie, jak i w przypadku mozaiki lub olejowanych desek. Bardzo ważne jest jednak to, aby materiał nie był zbyt cienki. Grubość powinna znajdować się w przedziale od 0,7 do 1 centymetra. Cyklinowanie podłogi sprawi, że nasza podłoga stanie się cieńsza o około 2 milimetrów. Z pewnością niewiele osób wie, że standardowe deski podłogowe posiadają około 2 centymetrów grubości. W związku z tym cyklinowanie podłogi może odbyć się maksymalnie 5 razy. Wszelkie czynności konserwacyjne mogą być prowadzone na drewnie w każdym wieku, więc zabytkowa podłoga nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Oczywiście w tym przypadku proces może okazać się bardzo pracochłonny, jednak ostateczny wygląd z pewnością będzie tego wart.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas