Artykuł sponsorowany Zalety posadzek żywicznych

Zalety posadzek żywicznych

Posadzki żywiczne zapewniają doskonałą trwałość, dlatego stosowane są najczęściej do wykończenia podłóg w obiektach użyteczności publicznej oraz w pomieszczeniach przemysłowych. Rozwiązanie to spotykamy na co dzień np. w centrach handlowych, jest chętnie wykorzystywane również w fabrykach, magazynach, ale coraz częściej również w mieszkaniach prywatnych.

Żywice są stosunkowo nowym materiałem stosowanym do wykańczania posadzek, jednak bardzo szybko zdobywają sobie coraz szersze grono odbiorców mówi ekspert z firmy PLANBET w Gdańsku. Wykorzystanie żywic do wykonania posadzek gwarantuje wysoką jakość końcowego efektu, a uzyskana w ten sposób powierzchnia jest gładka i bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości.

Czym są posadzki żywiczne?

Omawiany typ posadzek wykonuje się z żywic poliuretanowych lub epoksydowych. Posadzki żywiczne charakteryzują się doskonałą przyczepnością, co umożliwia kładzenie ich na niemal dowolnym podłożu.

Po zaschnięciu są odporne na ścieranie, nietopliwe i nierozpuszczalne, toteż chętnie wykorzystuje się je w obiektach przemysłowych, gdzie wymagana jest doskonała odporność na oddziaływanie rozmaitych czynników środowiskowych, w tym chemicznych. Stanowią doskonałą propozycją do wykańczania podłóg w kuchniach przemysłowych, zakładach przetwórstwa spożywczego i placówkach opieki zdrowotnej.

Zalety posadzek żywicznych

Decydując się na wykorzystanie posadzki żywicznej zyskujemy możliwość uzyskania podłogi w dowolnym kolorze z palety RAL, a nawet oryginalnych wzorów. W zależności od wybranej technologii posadzki mogą być matowe lub błyszczące, w pełni gładkie lub o właściwościach antypoślizgowych.

Żywice umożliwiają wykonanie posadzek o właściwościach paroprzepuszczalnych. Dodatkowo materiał posiada zdolność odprowadzania ładunków elektrostatycznych, takie posadzki są więc bezpiecznym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których wykorzystuje się specjalistyczną aparaturę (serwerownie, rozdzielnie itp.).

Kolejną ważną właściwością posadzek żywicznych jest termoizolacyjność. Materiał ten kumuluje ciepło, dzięki czemu posadzki takie są przyjemne i umożliwiają poruszanie się w pomieszczeniu na boso. Jest to jeden z powodów, dla których sięga się po nie podczas budowy obiektów sportowych, np. pływalni, a nawet do wykonania podłóg w domach.

Jak widać, posadzki żywiczne mogą pochwalić się całą gamą zalet istotnych z punktu widzenia funkcjonalności i estetyki. Są one wyjątkowo trwałe i odporne zarówno na uszkodzenia chemiczne, jak i mechaniczne, ze względu na jednolitą powierzchnię – eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości, ciepłe i bezpieczne w rozmaitych zastosowaniach specjalistycznych oraz prywatnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas