Artykuł sponsorowany Genialne impregnaty do drewna — naturalne oleje i woski

Genialne impregnaty do drewna — naturalne oleje i woski

Naturalne oleje i woski do drewna tworzą na jego powierzchni niewidzialną, ochronną powłokę i dodatkowo wnikają w głąb drewnianej struktury. Są to preparaty, które pozwalają drewnu oddychać. W przeciwieństwie do lakierów nie łuszczą się, nie pękają ani nie rozwarstwiają się. Co ważne, w razie powstania uszkodzeń drewna nie trzeba cyklinować całej powierzchni podłogi. Wystarczy bowiem miejscowa renowacja.

Właściwości olejów i wosków do drewna

Drewno to naturalny materiał, który oddycha i reaguje na wilgoć. Kluczowe jest zatem jego optymalne zabezpieczenie nie tylko przez warstwę wierzchnią, ale także od środka. Taką możliwość dają wyłącznie naturalne preparaty, które pozwalają wydobyć naturalne piękno drewnianej powierzchni, podnosząc jednocześnie jego wytrzymałość i elastyczność.

Preparaty OSMO, których dystrybutorem jest firma Jończyk Parkiety, to produkty do barwienia i pielęgnacji drewna bazujące wyłącznie na roślinnych olejach i woskach. Mogą być stosowane zarówno do drewnianych parkietów wewnątrz pomieszczeń, jak i desek tarasowych ułożonych na zewnątrz budynków.

Olejowoski OSMO są odporne na wilgoć i zabrudzenia. Po aplikacji preparatu woda zatrzymywana jest na powierzchni drewna i nie wnika w jego strukturę. Co ważne, w razie powstania uszkodzeń powłoki nie ma potrzeby cyklinowania całej podłogi drewnianej – wystarczy bowiem miejscowa aplikacja dodatkowej warstwy preparatu. Olejowosk tworzy ochronną powłokę zewnętrzną i jednocześnie dzięki zawartości naturalnych olejków winka w głąb drewna chroniąc go od wewnątrz.

Dlaczego warto stosować naturalne oleje i woski do podłóg drewnianych?

Zewnętrzne powłoki do drewna charakteryzują się mikroporowatą strukturą. W praktyce oznacza to, że warstwa impregnatu przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakichkolwiek uszkodzeń. Pozwala to stworzyć korzystny mikroklimat dla drewna i znacząco wydłużyć żywotność drewnianych podłóg. Zawartość dodatkowych składników biobójczych zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, a także glonów i mchów, które powodują powstawanie nieestetycznych zabarwień na drewnie.

Oleje nie zatykają porów w strukturze drewna, a więc pozwalają mu oddychać — przyjmować i oddawać wilgoć. Olej pogłębia naturalną barwę drewna i podkreśla naturalny rysunek słoi. Wosk tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni podłogi, dobrze impregnuje i chroni drewno oraz nadaje właściwości antystatycznych. Warto jednak wiedzieć, ze woski nie wnikają tak głęboko w strukturę, jak oleje. Dobrym rozwiązaniem są zatem dwuskładnikowe środki olejowoskowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas