Artykuł sponsorowany W jakiej aranżacji sprawdzi się tynk strukturalny?

W jakiej aranżacji sprawdzi się tynk strukturalny?

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że przed położeniem farby czy tapety ściana powinna zostać pokryta warstwą tynku. Tynkowanie zapewnia gładką, równą i suchą powierzchnię ścian i sufitów, a do tego chroni przed działaniem czynników atmosferycznych i występujących wewnątrz pomieszczeń. Tynk może być też materiałem służącym do wykończenia ścian. Do tego przeznaczone są tynki dekoracyjne.

Zalety tynku strukturalnego

Standardowe metody wykańczania wnętrz to tapetowanie oraz malowanie. Dobrze wykonane będą ozdobą każdego pomieszczenia, a dzięki bogactwu wzorów, kolorów czy typów znalezienie materiałów odpowiadających naszym potrzebom nie będzie stanowiło problemu. To standardowe rozwiązania, które sprawdzą się w większości domów i mieszkań. Możemy jednak bawić się nie tylko wyglądem naszych ścian, ale też ich fakturą. Do tego jednak potrzebne nam będą tynki dekoracyjne i ich najczęściej stosowany rodzaj, czyli tynk strukturalny. Jego położenie możemy powierzyć firmie z branży remontowo-budowlanej, takiej jak Styl Dekor. Jak wskazuje nazwa, w tym przypadku ściana zyska określoną strukturę, co możemy osiągnąć za pomocą specjalnych wypełniaczy czy odpowiednich narzędzi do nakładania tynku.

 Właśnie niepowtarzalny efekt to główny atut tynku strukturalnego. Nie bez znaczenia jest przy tym to, że uzyskamy go bez znacznych kosztów, bo porównywalnych z wykończeniem innymi materiałami. Niewątpliwymi zaletami, które mają ogromne znaczenie przy wyborze materiałów do wykończenia wnętrz, są cechy takie jak trwałość oraz odporność na ścieranie. Te przekładają się na łatwość w utrzymaniu w czystości, czyli naszą wygodę. Jest to przy tym rozwiązanie, które posłuży nam przez lata bez konieczności przeprowadzania remontu czy odnawiania tynkowanej powierzchni. Gdzie zatem warto wykorzystać tynk strukturalny? O tym w dalszej części artykułu.

Tynk strukturalny w aranżacji

Tynki dekoracyjne nakładane przy pomocy szpachli, szczotki czy wałka kojarzone są przede wszystkim z wnętrzami nowoczesnymi. Sprawdzą się w minimalistycznej aranżacji, gdzie skutecznie zastąpią typowe dekoracje, a jednocześnie nadadzą pomieszczeniu stylowy wymiar. Tynk strukturalny doskonale współgra również ze stylem industrialnym, gdzie wzmacnia inspiracje zaczerpnięte z fabryk i obiektów przemysłowych.

To jednak nie koniec możliwości tynków dekoracyjnych. Przy odrobinie pomysłowości możemy połączyć je ze stylizacjami tradycyjnymi, a także meblami z różnych epok. Warto bowiem zauważyć, że współczesne dekoratorstwo lubuje się w kontrastach. Eklektyzm oparty na łączeniu pozornie niepasujących elementów święci obecnie triumfy w aranżacji. W internecie nie brakuje też inspiracji, które możemy wykorzystać, planując remont własnego domu i mieszkania. Nieoceniona będzie też pomoc profesjonalisty, któremu zlecimy realizację naszej inwestycji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas