Materiał Partnera Czy budowa domu pod klucz to korzystne rozwiązanie dla inwestora?

Czy budowa domu pod klucz to korzystne rozwiązanie dla inwestora?

Skonstruowanie domu to inwestycja skomplikowana, która wymaga doskonałego przygotowania i profesjonalnego zrealizowania wielu prac. Niektóre firmy budowlane oferują klientom usługę wykonania tzw. budowy pod klucz, czyli kompletnego przygotowania budynku. Inwestor otrzymuje obiekt gotowy do użytku, co wydaje się rozwiązaniem bardzo komfortowym. Czy jednak na pewno?

Profesjonalizm w realizacji prac

Podstawowym elementem przygotowania domu pod klucz jest odpowiednie wykonanie robót ziemnych. Dzięki nim grunt przeznaczony pod budowę zostanie właściwie przystosowany do wzniesienia na nim obiektu mieszkalnego. Kluczowym elementem konstrukcyjnym są fundamenty – zarówno w przypadku domów podpiwniczonych, jak i tych bez dodatkowej przestrzeni użytkowej w dolnej części budynku. Ich wzniesienie jest jedną z pierwszych prac realizowanych w ramach budowy domu pod klucz przez fachowe firmy.

Zajmują się one również dalszymi etapami konstruowania budynku. To przede wszystkim wykonanie kolejnych elementów konstrukcyjnych, do których zaliczają się oczywiście ściany. Prace w tym zakresie obejmują murowanie czy tynkowanie, co z kolei daje możliwość przygotowania domu w tzw. stanie surowym. Firma Texpromart Sp. z o.o. proponuje jednak także kompletną jego budowę, co wiąże się również dodatkowo z montażem więźby dachowej i pokrycia, a także montażem okien oraz drzwi. Pełen zakres usług obejmuje też prace wykończeniowe. To właśnie dzięki nim dom nabiera ostatecznych kształtów i staje się gotowy do użytkowania.

Najważniejsze korzyści przy budowie pod klucz

W przypadku budowy domu pod klucz wszystkie niemalże czynności związane z jego wzniesieniem realizuje jedna firma. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim korzystne ze względu na brak konieczności poszukiwania fachowców wykonujących poszczególne prace. Dzięki temu realizacja przebiega płynnie, co jest też oszczędnością czasu i pozwala ukończyć budynek w terminie. Zatrudnienie firmy świadczącej usługi budowy domu pod klucz jest atrakcyjne pod względem finansowym.

Dodatkowym atutem jest solidne wykonanie domu, który budowany jest od początku do końca przez tych samych fachowców. Pozwala to wykorzystać ich doświadczenie, umiejętności i doskonałą komunikację. Inwestor nie musi przejmować się działaniami na placu budowy – po określonym czasie otrzymuje on bowiem budynek gotowy do użytkowania. Niezwykle wygodne rozwiązanie w postaci budowy pod klucz należy jednak powierzyć wyłącznie sprawdzonej firmie budowlanej, która będzie w stanie wykonać każdą z prac na wysokim poziomie.

Podziel się