Materiał Partnera Najmodniejsze tapety 2019

Najmodniejsze tapety 2019

Zastanawiasz się nad nową, modną tapetą do Twojego mieszkania bądź domu? W tym sezonie królują kwiaty, styl retro, etniczny, barokowy, geometria oraz tropikalne klimaty. Warto odważyć się na śmiałe wzory i żywe kolory, a także ciemne tła, które dodadzą niepowtarzalnego charakteru wnętrzom, ale dla miłośników minimalizmu też coś się znajdzie - na przykład jednolite tapety w ciekawym żywym kolorze. Dowiedz się więcej o modnych wzorach i kolorach tapet 2019.

Motywy kwiatowe

Motywy kwiatowe w kilku ciekawych wariantach to obowiązkowa pozycja w sezonie 2019. I tak mamy do wyboru tzn. dark floral - czyli utrzymana w barokowym stylu kompozycja kwiatowa utworzona między innymi z róż lub piwonii bądź dalii umieszczona na ciemnym tle, która ma zadanie uwydatnić grę światłocieni. Inną kwiatową, nieco delikatniejszą propozycją projektantów są kwiaty malowane akwarelą, które idealnie będą pasowały np. do pokoiku dziecięcego. Kolejnym wariantem są kwiaty w stylu retro, czyli sporych gabarytów florystyczne ornamenty inspirowane secesją. Prezentują się one bardzo szykownie dzięki eleganckim kształtom i błyszczącym wykończeniom. Ponadto, róże w przeróżnych wersjach - od angielskich, przez niebieskie, realistyczne po rysunkowe - będą bardzo kuszącą propozycją.

Tropikalna fauna i flora

Tropikalne rośliny takie jak np. kaktusy (które sprawdzą się najlepiej na fototapecie) oraz zwierzęta typu tygrysy, lamparty czy pantery to kolejny wariant dla odważnych, zaś miłośnicy minimalizmu mogą postawić na ściany w jednolitym kolorze żywej zieleni lub miodowej żółci, które dodatkowo ozdobić mogą akcesoriami takimi jak obrazy prezentujące tropikalną faunę i florę.

Industrialna surowość

Coraz bardziej popularne stają się także tapety z motywami kamiennymi np. marmurem lub granitem, a także drewnianymi ukazującymi wzory z paneli bądź słoje rozmaitych drzew. Nie zabraknie również ceglanych wzorów w kolorze bieli lub pomarańczy.

Geometria

Geometria na tapetach to już nieprzemijająca klasyka. W tym sezonie geometryczne kształty w ogromnych rozmiarach będą wiodły prym, szczególnie we wnętrzach w stylu z lat 70., skandynawskich i minimalistycznych. Ich ogromną zaletą jest optyczne powiększenie przestrzeni.

Kontrasty

Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć jest natężenie kontrastów jako krok do przodu w świecie modnych tapet. Chaos we wzornictwie objawiający się np. w niedbałym ,,rozsypaniu" kwiatów czyli łączenie stylów z różnych lat, łączenie chłodnych barw z ciepłymi oraz zaskakujące połączenia różnych surowców oraz wzorów na jednolitych tłach w spokojnej tonacji - to tylko niektóre z proponowanych modnych kontrastów na tapetach 2019. W celu nałożenia modnej tapety na ściany warto skorzystać z usług firmy budowlanej Art – Stiuk.

Jak widać propozycji jest wiele, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Opracowanie:

Art-Stiuk Dominik Fronczak

Pastewnik 20

  • tel. 515 795 549

Podziel się