Artykuł sponsorowany Usługi firmy Ekoenergia. Jak działają pompy ciepła?

Usługi firmy Ekoenergia. Jak działają pompy ciepła?

Czasy, w których produkowaliśmy energię kosztem środowiska naturalnego powoli mijają. Coraz więcej osób przechodzi na ekologiczne formy ogrzewania bez dokładania cegiełki do pogłębiającej się katastrofy klimatycznej. Jednak czym są i jak działają takie rozwiązania grzewcze? Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, przyjrzyjmy się ofercie firmy Ekoenergia.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła są ekologicznym i właściwie bezobsługowym źródłem ogrzewania nieruchomości. Pozyskują ciepło z zewnątrz, na przykład z gruntu lub powietrza. Ich działanie opiera się na gazie chłodniczym, który się spręża i rozpręża. Gromadzi on ciepło z zewnątrz, a następnie urządzenie transportuje je do wymiennika, by stamtąd przenieść je do instalacji w budynku. Energię cieplną możemy wykorzystać chociażby do nagrzewania wody użytkowej. To technologia, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne formy ogrzewania, takie jak piece, i w dodatku idealnie komponuje się z instalacjami fotowoltaicznymi, pozwalając tym samym oprzeć zarówno obieg elektryczny, jak i cieplny na odnawialnych źródłach. Jednak choć jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie na rynku, na jego efektywność wpływa również odpowiedni montaż. Dlatego warto skorzystać z oferty specjalistów.

Co może nam zaoferować firma Ekoenergia?

Przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest Michał Sajkowski, zatrudnia profesjonalistów doświadczonych w dziedzinie usług elektroinstalacyjnych. Firma szczególnie skupia się na odnawialnych źródłach energii, więc jest w stanie zaproponować zaprojektowanie oraz wykonanie systemów pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas pracy specjaliści z firmy Ekoenergia z Lubania uwzględniają możliwości finansowe klientów, a także charakterystykę budynku, dzięki czemu każdy kontrahent jest traktowany indywidualnie, a sam system dopasowywany pod wyjątkowe cechy nieruchomości. W ofercie znajduje się również doradztwo techniczne, konserwacja zamontowanych systemów, montaż klimatyzacji i jej późniejszy serwis. 

Jakie są zalety pomp ciepła?

Przede wszystkim świadomość, że nie ingerujemy negatywnie w środowisko naturalne. Pompy ciepła należą do systemów ekologicznych, które nie dostarczają dwutlenku węgla ani smogu do atmosfery. W dodatku nakład energii potrzebny do funkcjonowania instalacji jest wyjątkowo niski, a efektywność kilkukrotnie wyższa niż w przypadku klasycznego ogrzewania. Co więcej, urządzenia działają autonomicznie, co przekłada się na wysoki komfort ich użytkowania. Pompy ciepła są również bezpieczniejsze od pieców – nie zachodzi tu zjawisko spalania paliw, więc wyeliminowane zostaje ryzyko pożaru. Ponadto system jest bardzo ekonomiczny, a koszt ogrzewania można dodatkowo obniżyć, decydując się na równoczesne zainstalowanie pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas