Materiał Partnera Przyszłość planety – produkcja energii elektrycznej z promieni słonecznych. Poznaj ofertę firmy Boniterm!

Przyszłość planety – produkcja energii elektrycznej z promieni słonecznych. Poznaj ofertę firmy Boniterm!

Produkcja energii ze słońca jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, które pozwala znacząco zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych domu, a przy tym przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Transformacja energetyczna w najbliższych latach stanie się faktem i coraz więcej osób, zamiast ogrzewania budynków tradycyjnymi paliwami kopalnymi, będzie inwestować w panele fotowoltaiczne, których montażem zajmuje się doświadczona firma Boniterm.

Czemu warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Nie ulega wątpliwościom, że odnawialne źródła energii są przyszłością naszej planety. Dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej można produkować energię elektryczną, która służyć będzie do zasilania urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu i bieżącej wody użytkowej.  W najbliższej przyszłości nieunikniona będzie transformacja energetyczna, gdyż zanieczyszczenie środowiska poprzez spalanie węgla czy ekogroszku jest ogromne. Ponadto, są to paliwa nieodnawialne i ich złoża kiedyś ulegną wyczerpaniu. Co więcej, ciągle wzrastające ceny energii z sieci i drożejące paliwa stałe, przyczyniają się do wzrostu kosztów eksploatacyjnych nieruchomości, co z kolei „uszczupla” portfele właścicieli. Produkcja energii ze słońca jest niezwykle przyszłościowa, bardzo ekologiczna oraz nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, a inwestycja w nią może zwrócić się już po 7-10 latach.

Kluczową rolę w doborze rodzaju oraz wielkości instalacji fotowoltaicznej do danego domu odgrywa roczne zapotrzebowanie na prąd. Jeżeli panele będą montowane w domu już użytkowanym i zamieszanym, to moc można stosunkowo prosto wyliczyć na podstawie rachunków za prąd. Nieco bardziej skomplikowanie sytuacja przedstawia się w przypadku planowej modernizacji budynku lub gdy fotowoltaika jest montowana w nowym domu. Wtedy trzeba dokładnie przeanalizować zapotrzebowanie na energię, biorąc pod uwagę wszelkie urządzenia w domu i rodzaju instalacji, czym zajmują się specjaliści z doświadczonej i sprawdzonej firmy Boniterm. Zarówno zbyt mała jak i duża instalacja nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż może spowodować, że konieczna będzie dopłata za energię lub duża jej nadprodukcja.

Jaka jest zasada działania instalacji fotowoltaicznej?

Ogniwa fotowoltaiczne posiadają w swojej budowie cząstki krzemu, których zadaniem jest „wychwytywanie” fotonów z promieni słonecznych, docierających do powierzchni panelu. W następstwie tego elektrony zostają wprowadzone w ruch i powstaje prąd stały. Bardzo ważną rolę w instalacji pełni falownik (inwerter), którego zadaniem jest przekształcenie wytworzone energii na prąd zmienny, który zasila urządzenia elektryczne w domu. Żywotność paneli wynosi mniej więcej 25- 30 lat. Są one zabezpieczone wysokiej jakości szkłem hartowanym, więc nie ma obaw, że ulegną uszkodzeniu mechanicznemu.

Ponadto, w skład instalacji wchodzą przewody fotowoltaiczne, specjalistyczne bezpieczniki w celu ochrony przeciwporażeniowej i odgromowej, złącznik oraz optymalizator, który ma za zadanie monitorować pracę modułów fotowoltaicznych. Projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych zajmuje się profesjonalna firma Boniterm Osmański i Kołodziejczak ze Straszyna w województwie pomorskim, która w sposób indywidualny ustala zapotrzebowanie na energie elektryczną, wykonuje wszelkie niezbędne pomiary oraz obliczenia, aby móc zaproponować klientom najlepsze i najkorzystniejsze dla nich rozwiązania. 

Opracowanie:

Boniterm Sp.j M. Osmański P. Kołodziejczak

Straszyn , Objazdowa 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas