Artykuł sponsorowany Typ okna a przeznaczenie pomieszczenia. Dlaczego nie powinno się lekceważyć tej kwestii?

Typ okna a przeznaczenie pomieszczenia. Dlaczego nie powinno się lekceważyć tej kwestii?

Wysokiej jakości okno powinno skutecznie chronić przed nadmiernymi stratami ciepła. Nie należy jednak zapominać o tym, iż inwestorzy równie wiele uwagi przykładają do kwestii dotyczących ich estetyki oraz trwałości. Obecnie na rynku asortymentowym można zetknąć się ze stolarką drewnianą i oknami PCV. Okazuje się, że ich montaż w konkretnym pomieszczeniu nie może odbywać się na zasadzie pełnej dowolności. Dlaczego?

Czym charakteryzują się okna drewniane?


W zdecydowanej większości przypadków okna tego typu produkowane są z drewna sosnowego, które samo w sobie charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi – w szczególności, jeżeli chodzi o obciążenia mechaniczne. Aby poprawić odporność na oddziaływanie czynników środowiskowych, drewno poddawane jest także procesowi impregnacji. W zależności od klasy okna może być to albo klasyczna impregnacja powierzchniowa, albo impregnacja próżniowa. W drugim przypadku zastosowany preparat wnika po prostu znacznie głębiej w strukturę materiału, a co za tym idzie, chroni go lepiej.

Największą zaletą okien drewnianych jest ich nienaganna estetyka, która często stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza. Pomieszczenia zyskują na elegancji oraz oryginalności. I choć rozwiązanie to nosi znamiona wręcz idealnego, to nie jest ono pozbawione wad. Okna tego typu nie powinny być instalowane w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności, czyli w łazienkach, kuchniach oraz pralniach. Unosząca się w powietrzu para wodna raczej prędzej niż później, przyczyni się do osłabienia lub nawet zniszczenia struktury drewna. Ewentualna konieczność wymiany okna, zawsze wiąże się z odczuwalnymi kosztami. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Jakie okna do łazienki i kuchni?


W pomieszczeniach takich zdecydowanie najlepiej postawić na montaż nowoczesnych okien PCV. Hydrofobowa struktura tworzywa sztucznego skutecznie zabezpiecza elementy przed degradacyjnym wpływem wilgoci. Dzięki temu okno doskonale radzi sobie z wymagającą próbą czasu i przez lata nie traci swoich właściwości użytkowych. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że okna PCV są bardzo proste w czyszczeniu, które ogranicza się do przetarcia zanieczyszczeń za pomocą wilgotnego czyściwa. Ponadto okna nie wymagają przeprowadzania żadnych specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, co czyni je jednymi z najbardziej uniwersalnych produktów na rynku.

Jak słusznie zaznaczają specjaliści z firmy Art Okna, którzy wykonują swoje usługi na terenie Trójmiasta, klienci podczas planowania inwestycji nie powinni wychodzić z założenia, że w całym domu lub mieszkaniu musi znaleźć się dokładnie ten sam typ okien. Dostosowanie rodzaju stolarki do przeznaczenia konkretnego pomieszczenia pozwala uniknąć wielu problemów eksploatacyjnych związanych z długotrwałym użytkowaniem. I choć na takie podejście trzeba poświęcić nieco więcej czasu, to ilość uzyskanych korzyści z pewnością jest tego warta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas