Artykuł sponsorowany Lepsza wentylacja dzięki montażowi nawietrzaków okiennych przez firmę Makmar

Lepsza wentylacja dzięki montażowi nawietrzaków okiennych przez firmę Makmar

Według wymogów budowlanych stolarka okienna powinna być jak najbardziej szczelna, żeby zapobiegać stratom ciepła. Jednocześnie jednak budynek musi mieć zapewnioną prawidłową cyrkulację powietrza. Rozwiązanie tego problemu stanowią nawietrzaki okienne, czyli specjalne urządzenia montowane na ościeżnicy. Ich instalacją zajmuje się między innymi firma Makmar z Kielc.

Profesjonalna obsługa techniczna systemów okiennych

Nowoczesna stolarka PVC jest tworzona z myślą o długotrwałym i bezawaryjnym użytkowaniu. Rozwój w zakresie sposobów techniki produkcji sprawia, że produkty wyróżniają się dobrymi parametrami oraz funkcjonalnością. Niemniej jednak nie w każdym budynku takie okna zostały zamontowane. W dużo starszych modelach może częściej dochodzić do usterek czy zużywania poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Niezbędne zatem okażą się usługi serwisowe, jakie świadczy firma Makmar z Kielc. Założyciel, a zarazem specjalista w tej dziedzinie, swoje doświadczenie zdobywał przy produkcji stolarki okiennej. Dzięki temu jest w stanie zapewnić klientom pomoc w konserwacji profili od takich producentów jak na przykład: Veka, SCHUCO, SALMANDER, DECO, INAUTIC, GELAN na najwyższym poziomie. Klienci mogą liczyć nie tylko na naprawę i wymianę poszczególnych detali, ale także poprawę parametrów okien poprzez montaż nawietrzaków. Czym są te elementy i czy warto w nie inwestować?

Rodzaje nawiewników okiennych

Tego rodzaju urządzenia stanowią istotny element wentylacyjny, który usprawnia cyrkulację powietrza, wspomagając tym samym system grawitacyjny. Dzielą się one na ścienne oraz okienne, jednak ze względu na łatwiejszą instalację, częściej sięga się po drugie. Pozwalają one zatem na wymianę powietrza nawet wtedy, gdy skrzydło pozostaje zamknięte. Modele przeznaczone do montażu w stolarce okiennej występują w kilku wariantach:

  • higrosterowane – regulacja następuje na podstawie poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli jest on wysoki, to przepustnica pozostaje otwarta, aby zwiększyć przepływ powietrza;

  • ciśnieniowe – jak sama nazwa wskazuje, tutaj czynnik decydujący to różnica ciśnień. Gdy ta rośnie, to nawiewnik jest przymknięty;

  • termostatyczny – o ustawieniu nawietrzaka decyduje temperatura zewnętrzna, a otwór zamyka się, gdy dochodzi do jej obniżenia;

  • ręczny – wszystkie wcześniej wymienione nawiewniki to modele automatyczne, natomiast w tym użytkownik sam decyduje o ilości napływającego powietrza zewnętrznego za pomocą pokrętła.

Zalety zastosowania nawietrzaków

O ilości oraz rozmieszczeniu nawiewników decyduje wielkość tak zwanego strumienia wentylacyjnego określającego, ile powietrza powinno być usuwanego, a ile nawiewanego. W doborze właściwych akcesoriów tego rodzaju pomoże specjalista z firmy Makmar z Kielc, mający odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Dzięki temu nie musimy się martwić, że montaż nawietrzaków okaże się nieefektywny.

Prawidłowa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu ogranicza ryzyko powstawania pleśni i grzybów. Ponadto taka wymiana zmniejsza ilość obecnych wewnątrz ustrojów chorobotwórczych. Należy także wspomnieć, że taki sposób jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż tradycyjne wietrzenie poprzez otwarcie lub uchylenie okna – nie generuje niezdrowych przeciągów. To także przekłada się na mniejsze starty ciepła i utrzymanie tych samych wydatków na ogrzewanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas