Materiał Partnera Okna plastikowe czy aluminiowe? Najważniejsze parametry

Okna plastikowe czy aluminiowe? Najważniejsze parametry

Wybór stolarki okiennej dla domu jest niezwykle istotny. Ma bowiem ogromny wpływ na oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej potrzebnej do ogrzania poszczególnych pomieszczeń. To właśnie okna powinny gwarantować maksymalną szczelność, a co za tym idzie – izolacyjność termiczną. Muszą być też atrakcyjne wizualnie i pasować do elewacji. Renomowani dystrybutorzy proponują je najczęściej w wariantach PVC i aluminiowych. Jakie są ich wady i zalety?

Nowoczesne okna aluminiowe

Choć to okna wykonane z tworzyw sztucznych wciąż pozostają najpopularniejszym wyborem inwestorów, to stolarka wykonana z trwałego aluminium nieustannie wzbudza coraz większe zainteresowanie klientów. Głównie ze względu na nowoczesny wygląd, ale też bardzo dobre parametry takich okien. Aluminiowe modele charakteryzują się przede wszystkim szerokimi możliwościami w zakresie kształtowania ich wyglądu, co w połączeniu z wąskimi ramami pozwala stworzyć nowoczesne okna świetnie sprawdzające się w modernistycznych budynkach. Większa powierzchnia szyby przekłada się również na lepsze nasłonecznienie pomieszczeń wyposażonych w taką właśnie stolarkę.

Okna aluminiowe wykonane z wytrzymałego materiału są też odporne na warunki atmosferyczne. Nie zmieniają swojego koloru pod ich wpływem, co jest niewątpliwie sporym atutem. Wysokiej jakości okna aluminiowe znaleźć można w ofercie Mitbau Sp. z o.o. – renomowanego dystrybutora stolarki sprawdzonych producentów. Okna z tego materiału są zatem doskonałym rozwiązaniem dla domu, jednak pozostają wciąż nieco droższe od okien plastikowych. Czym jeszcze się różnią?

Najpopularniejszy wybór

Okna plastikowe, czyli wykonane z PVC, stosuje się w różnego rodzaju obiektach użytkowych. Są wyborem stosowanym w domach, mieszkaniach, biurach i wielu innych budynkach, gdzie wymagana jest funkcjonalność i estetyka. Okna z tworzyw sztucznych wyróżniają się świetną izolacyjnością termiczną przy jednocześnie niskiej cenie. To właśnie ze względu na stosunkowo niewielki koszt ich zakupu stały się najczęściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem, które może być dopasowane także pod względem wizualnym.

Okna z tworzyw sztucznych są tańsze od okien aluminiowych, jednak ich wygląd pozostaje mniej nowoczesny. Przed ostatecznym wyborem warto skonsultować się ze specjalistą – dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanego dystrybutora okien, który w swojej ofercie posiada zarówno stolarkę aluminiową, jak i wykonaną z tworzyw sztucznych. Pomoże on w dopasowaniu okien do elewacji i planowanej eksploatacji, co pozwoli klientowi cieszyć się najkorzystniejszym dla niego wyborem.

Opracowanie:

Mitbau Sp. z o.o.

Wrocław , Swojczycka 1

Podziel się