Materiał Partnera Termorenowacja- na czym polega?

Termorenowacja- na czym polega?

Jednym z pojawiających się problemów przy budowie domu czy remoncie mieszkania jest zużycie energii na ogrzewanie budynku. Martwimy się uciekającym ciepłem, nieszczelnymi oknami i drzwiami, przeciągami, które znacząco obniżają temperaturę w domu czy mieszkaniu. Dlatego warto zastanowić się nad profesjonalną termorenowacją. Wykonanie izolacji termicznej na zewnątrz budynku nie zawsze jest możliwe, tu sprawdzi się ocieplanie od wewnątrz. Jednak, czym są te procesy i na czym polegają?

Obecnie istnieje szereg metod i technik ocieplania bloków i domów mieszkalnych, które dostosowane są do ich rozmiarów czy problemów, jakie napotyka się przy ich renowacji. Warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która tak jak Karli One Four, pomoże przeprowadzić ten proces od początku do końca oferując wysokiej jakości usługi. Jedną z naszych specjalizacji jest termorenowacja i modernizacja obiektów budowlanych.

Termorenowacja - kiedy nie da się ocieplić budynku od zewnątrz

Najwygodniej ocieplić mury od strony zewnętrznej, gdzie można zastosować znaczną warstwę ocieplenia i uzyskać dobrą izolację. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powstają mosty cieplne a konstrukcja budynku może odpocząć od zmian temperatury powietrza czy działania słońca. Tego rodzaju ocieplenie jest ważne, ponieważ chroni wszystkie instalacje, jakie znajdują się w ścianie budynku przed działaniem mrozu (szczególnie niebezpieczne dla hydrauliki) i deszczu. Jednak zdarza się, że termoizolacja od zewnątrz jest niemożliwa. Trudno ją przeprowadzić w przypadku budynków o wartości historycznej, które bogate są w ozdoby i detale uniemożliwiające taką formę ocieplenia. Podobnie jest w przypadku domów, których ściany wykończone są kosztownym materiałem. Takiej izolacji nie można również montować na domu, który znajduje się w ciągu innych budynków czy jest używany okresowo. Jeśli budynek nosi ślady zniszczeń (pęknięcia, szpary) również przed ociepleniem powinno się naprawić wszelkie defekty, które przykryte izolacją mogłyby doprowadzić do dalszych szkód.

Ocieplanie od wewnątrz

Termoizolacja od wewnątrz dotyczy ocieplania całych ścian przy wykorzystaniu do tego nowoczesnych materiałów izolacyjnych jak płyty poliuretanowe z jednej strony pokryte płytą kartonowo-gipsową. Ważne, aby pamiętać, że powinny one przepuszczać nieco powietrza, aby pomieszczenie nie zawilgotniało. Największym źródłem utraty ciepła są też okna. Ucieka przez nie nawet 1/3 całego ciepła, a gdy okna są w złym stanie nawet więcej. Warto je wymienić, zmniejszyć ich wielkość, dodatkowo uszczelnić lub wybrać specjalne zasłony czy żaluzje. Uszczelnianie okien i drzwi ma jeszcze jeden plus- pozwoli ochronić się przed hałasem i zanieczyszczeniami! Ocieplanie od wewnątrz jest też tańsze, ponieważ nie wymaga budowy rusztowań, angażowania zespołów ludzi. Zapraszamy do zapoznania się z realizacjami naszej firmy!

Opracowanie:

Karli One Four... Dariusz Karzyński

Gniew , pl. Grunwaldzki 22 lok. 2

Podziel się