Materiał Partnera Na jakie rozwiązanie warto postawić podczas wymiany pokrycia dachowego?

Na jakie rozwiązanie warto postawić podczas wymiany pokrycia dachowego?

W sytuacji, w której materiał wykorzystany do stworzenia pokrycia dachowego całkowicie stracił swoje właściwości użytkowe lub, jeżeli na połaci zamontowany jest eternit, właściciel domu musi liczyć się z koniecznością przeprowadzenia wymiany. Jak jednak sprawić, aby proces ten nie okazał się ani zbyt czasochłonny, ani za drogi? Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup blachodachówki. Dlaczego jest to najlepsze z dostępnych rozwiązań?

Co przemawia za położeniem pokrycia blaszanego?


Przy pracach związanych z wymianą pokrycia dachowego, które w żargonie dekarskim nazywane są po prostu „przekładkami”, ogromną rolę odgrywa stan techniczny, w jakim znajduje się więźba. Jeżeli drewno zostało odpowiednio zaimpregnowane i nie było narażone na długotrwałe oddziaływanie wilgoci, to koszty związane z realizacją całego procesu, automatycznie stają się przynajmniej o połowę mniejsze.

Jeśli krokwie, jętki, murłaty czy słupy znajdują się w stanie, który można uznać za dobry, nie oznacza to oczywiście, że powinno się je nadmiernie obciążać. Aby tak się nie stało, montaż blachodachówki jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Dlaczego? Biorąc pod uwagę fakt, że 1m2 dachówki ceramicznej lub betonowej waży około 44 kg, a blachy zaś 4 kg, mamy tutaj do czynienia z bardzo zasadniczą różnicą. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Czym charakteryzują się nowoczesne pokrycia blaszane?


Współcześnie produkowane blachodachówki składają się przede wszystkim z rdzenia wykonanego ze stali ocynkowanej oraz poliestrowych lub poliuretanowych powłok ochronnych. Taka technologia sprawia, że pokrycia blaszane doskonale radzą sobie z oddziaływaniem trudnych warunków atmosferycznych i przez lata zachowują kolorystyczną intensywność. Z racji swoich właściwości materiał ten nie jest również podatny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, czego o rozwiązaniach alternatywnych powiedzieć już nie można. W zależności od stopnia skomplikowania połaci inwestorzy mogą zdecydować się na zakup klasycznej blachodachówki ciętej na wymiar z arkusza lub na nowocześniejsze rozwiązanie modułowe.

Pierwszy typ najlepiej sprawdzi się na połaciach dwuspadowych, a drugi zaś na dachach kopertowych, namiotowych czy też mansardowych ze względu na znacznie mniejszą ilość odpadu montażowego. Jak podkreślają specjaliści z firmy Rob-Masz Service, oba rozwiązania zapewniają bardzo szybki przebieg prac renowacyjnych. Co do samego montażu, wykonuje się w go sposób standardowy. Arkusze przykręcane są do wcześniej przygotowanego stelażu z łat i kontrłat za pomocą specjalistycznych wkrętów z uszczelką. Na wyjątkową uwagę w przypadku blachodachówek zasługuje także ogromna gama kolorystyczna, a także różnorodność przetłoczenia fali, dzięki czemu każdy dach może zyskać oryginalnego charakteru.

Opracowanie:

Rob-Masz Service Pietruczuk Robert

Ełk , Kolejowa 41

  • tel. 796 388 652

Podziel się