Materiał Partnera Tapeta – sposób na aranżację wnętrza

Tapeta – sposób na aranżację wnętrza

Tapety jako sposób na dekorację ścian, ponownie stały się bardzo popularne. Atutem ich stosowanie jest możliwość łatwej i szybkiej metamorfozy wnętrza. Nowoczesne i modne wzory przyciągają oko. Wybierać można spośród wielu różnych rodzajów, które mają różne zastosowanie we wnętrzu. Nie są to już te same produkty, które pamięta się z dzieciństwa. Jak znaleźć idealną tapetę? O czym należy pamiętać?

Jak dobrać tapetę do wnętrza?

Tapeta może pełnić w pomieszczeniu różne funkcje. Dużym plusem są jej walory wykończeniowe. Położona na ścianę, dobrze ukrywa wszelkie nierówności. Przekłada się to na pozytywny odbiór całego pokoju. Należy jednak pamiętać, że w osiągnięciu takiego efektu istotny jest też etap samego tapetowania. Solidnie wykonany przez firmę Amelbud będzie spełniać swoje założenia. Jednocześnie wspomniany materiał pokryciowy może pomóc w aranżacji trudnych pomieszczeń. Wzór w poziome pasy pozwoli poszerzyć optycznie wnętrze, te zaś położone w pionie sprawią, że wyda się ono znacznie wyższe. Jest to także świetny sposób na wnękę. Może ona w prosty sposób zostać wykorzystana do podkreślenia nietypowego charakteru wnętrza.

Rodzaje tapet

Wybór odpowiedniej tapety zależy od tego, jaki efekt chcemy takim wykończeniem uzyskać. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje. Jednak nie każdą uda się w prosty sposób położyć samodzielnie. Dlatego lepiej jest skorzystać z możliwości profesjonalnego tapetowania i nie ograniczać ten sposób swojego wyboru. Wyróżnia się tapety:

  • flizelinowe, czyli dwuwarstwowe;
  • papierowe, spośród których dostępne są modele zmywalne i wodoodporne;
  • winylowe, słynące ze swojej wytrzymałości;
  • tekstylne, wykonywane z włókien naturalnych jak len czy jedwab;
  • raufaza, które nadają się do wielokrotnego malowania.

We wnętrzach o podwyższonej wilgotności, jak kuchnia i łazienka, najlepiej sprawdzają się tapety winylowe. Znajdą one także zastosowanie w korytarzach i pokojach dziecięcych. Łatwo utrzymać je w czystości ze względu na ich odporność na wodę.

Opracowanie:

Amelbud Radosław Ogorodnik

Białystok , Barszczańska 2 lok. 36

  • tel. 516 703 515

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas