Materiał Partnera Jak wygląda remont łazienki?

Jak wygląda remont łazienki?

Nowe płytki, grzejniki, odświeżone dodatki… Zazwyczaj co kilkanaście lat mamy ochotę na gruntowne odnowienie naszej łazienki, a zakres prac w tym obszarze jest niezwykle szeroki i obejmuje kilkanaście etapów, o których nie możemy zapomnieć i które warto dobrze rozplanować czasowo. Wszystko po to, aby prace nie okazały się nadmiernie uciążliwe, długie i stresujące.   

Usuwanie płytek oraz wymiana rur

Pierwszym krokiem w przypadku remontu łazienki będzie usunięcie starej glazury, a także w sytuacji zużytej hydrauliki, jej wymiana. Dodatkowo konieczne może okazać się zastosowanie tzw. rur niskoszumowych lub dodatkowej izolacji akustycznej, bowiem zazwyczaj hydraulika z plastiku jest zdecydowanie głośniejsza od tradycyjnej.

Wymiana grzejnika

Współcześnie grzejniki stanowią element nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny, dlatego konieczna może okazać się także wymiana tego elementu. Nie warto odkładać tego na później, gdyż będziemy musieli ponownie liczyć się z koniecznością kucia niemalże nowych płytek, co dodatkowo doda nam wiele zbędnej pracy i kolejnych wydatków.

Układanie nowych płytek

Po wyrównaniu ścian, nadszedł czas na układanie płytek, które w przypadku łazienki stanowią najważniejszy element kreujący jej wizerunek. Dlatego też wybór ten zdecydowanie należy do kluczowych i nie warto na nim oszczędzać. Płytki dobrze jest także dopasować nie tylko do naszych oczekiwań wizualnych, ale także do wielkości pomieszczenia. W przypadku łazienek o niewielkim metrażu, sprawdzą się obszerne i połyskujące, z ograniczonymi wzorami. Łazienki duże dają nam zdecydowanie większe pole popisu, także pod względem kolorystycznym, możemy bowiem pokusić się o ciemniejsze barwy i bardziej odważne wzory.

Montaż armatury łazienkowej

Remont łazienki nieuchronnie wiąże się z wymianą wanny oraz umywalki. Jak przyznaje Łukasz Osóbka z firmy Lukas-Bud, która zajmuje się wykończeniem wnętrz, elementy te powinny być dobrej jakości oraz solidne, tak aby przetrwały kolejne lata intensywnego użytkowania. Powinny także zostać dopasowane do wielkości pomieszczenia, bowiem zbyt duża wanna w małej łazience może utrudnić użytkowanie i z pewnością nie będzie praktyczna.

Oświetlenie oraz lustra

Funkcjonalna oraz efektowna łazienka wymaga od nas zamontowania luster oraz oświetlenia, które stanowić będą dodatkową ozdobę, poza pełnieniem ról czysto praktycznych. W przypadku światła, pamiętajmy, by zadbać nie tylko o lampę centralną, ale także lampę blisko lustra, co będzie niezwykle komfortowe, szczególnie dla pań.

Remont łazienki wymaga od nas odpowiedniego przemyślenia wielu elementów. Zachowując jednak odpowiednią kolejność, możemy znacząco usprawnić ten proces i zagwarantować sobie bezstresową realizację.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas