Materiał Partnera Systemy ochrony przeznaczone dla obiektów przemysłowych

Systemy ochrony przeznaczone dla obiektów przemysłowych

Budynki wykorzystywane w przemyśle to obiekty, które narażone są na występowanie różnych, często dość nietypowych zagrożeń. Trudne warunki eksploatacji i nierzadko spora liczba użytkowników działających na obszarze danej konstrukcji sprawiają, że właściciele fabryk czy zakładów produkcyjnych decydują się na montaż specjalnych systemów ochrony. O jakich układach mowa?

Jak zabezpieczyć budynek na wypadek pożaru?

Pożar to jedno z najczęściej występujących zagrożeń w obiektach przemysłowych. Dotyczy to szczególnie miejsc, gdzie składowane są materiały łatwopalne, np. paliwa lub substancje chemiczne. W takich budynkach warto zdecydować się na montaż kompletnego systemu sygnalizacji pożaru. Dobrym rozwiązaniem będzie też układ zapewniający szybkie i efektywne oddymianie. Całością powinna zarządzać natomiast centrala automatyki pożarowej. W ten sposób nawet przy pojawieniu się pożaru zostanie on w krótkim czasie ugaszony.

Dodatkowym atutem systemów składających się z wielu elementów ochrony ppoż. jest powiadamianie przez nie najbliższych jednostek straży pożarnej. Służby szybko pojawiają się na miejscu, kończąc akcję gaśniczą rozpoczętą przez użytkowników budynku przemysłowego i zamontowane w nim urządzenia, np. zraszacze i tryskacze. Projektowaniem, montażem i serwisowaniem SSP zajmuje się firma Lvs-Tech. Jest ona w stanie zapewnić też wsparcie przy instalacji innych układów gwarantujących zwiększenie ochrony w obiektach przemysłowych. Jakich konkretnie?Dodatkowe systemy ochrony w budynkach przemysłowych

Rozbudowane obiekty mające zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu powinny być przyjazne i komfortowe dla ich użytkowników. Mogą na to wpływać m.in. systemy ochrony. Jednym z nich jest tzw. kontrola dostępu. Umożliwia ona wygodne przedostanie się do stref dla wyznaczonych pracowników bez możliwości nieautoryzowanego wejścia. W budynkach przemysłowych montuje się też domofony i wideodomofony, a także telewizję dozorową, czyli popularne CCTV. Monitoring wizyjny pozwala na rejestrację całodobową wybranych obszarów w obiekcie lub na terenie posesji.

W budynkach użytkowanych w przemyśle instaluje się również systemy odpowiadające za rejestrację czasu pracy oraz sieci strukturalne. Połączenie ze sobą większości wymienionych systemów sprawia, że obiekt pozostaje dobrze chroniony chociażby na wypadek włamań. Dodatkowe wyposażenie powinno być jednak przygotowane po uprzednim zaprojektowaniu go i dopasowaniu do charakterystyki konstrukcji. W ten sposób zabezpieczymy się zarówno przed włamywaczami, jak i pożarem lub innymi zagrożeniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas